Kamkla (anonim, 37.47.63.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Czy w przypadku przyjęcia Escapelle przed owulacją może dojść do ciąży?

Ostatni okres rozpoczął mi sie 11 maja a zakończył 16 maja, okresy mam regularne co
29-30 dni, partner skoczył we mnie w poznym wieczorem około 22 18 maja był to dzien orzed rozpoczęciem dni płodnych, przyjęłam tabletkę escapella 18 godzin po stosunku, sugeruje, ze owulacją ma być dnia 25
Czy jest szansa zajścia w ciąż

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Kamkla: preparat Escapelle hamuje lub opóźnia owulację. Na tej zasadzie chroni kobietę przed niepożądaną ciążą w przypadku stosunku bez zabezpieczenia lub jeśli zabezpieczenie zawiodło. W związku z powyższym informacje w Pani aplikacji są już nieaktualne, dotyczą bowiem przewidywań w fizjologicznym cyklu, a Pani zażyła tabletkę, która na ten cykl wpływa.

Po zastosowaniu leku Escapelle 1500 krwawienie miesiączkowe jest zazwyczaj prawidłowe i rozpoczyna się w tym samym dniu co zwykle, czasami jednak może wystąpić kilka dni później lub wcześniej. Natomiast do czasu kolejnej miesiączki mogą występować nieregularne krwawienia śródcykliczne. Najprawdopodobniej opisane krwawienie jest skutkiem zażycia tabletki:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Kamkla (anonim, 37.47.55.)
około 1 miesięcy temu

Czym spowodowane jest te krwawienia?

Kamkla (anonim, 37.47.55.)
około 1 miesięcy temu

Po 5 dniach (19 maja) od wzięcia tabletki dziś (24 maja) dostalam krwawienia, w kalendarzyku (aplikacja w telefonie) dzień owulacji zaczyna mi się jutro (25 maja)

Ja proponuję wykonać nie wcześniej niż w terminie spodziewanej miesiączki. Są testy o wysokiej czułości, które można wykonać wcześniej - decyzja należy do Pani.
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Po zastosowaniu leku Escapelle 1500 krwawienie miesiączkowe jest zazwyczaj prawidłowe i rozpoczyna się w tym samym dniu co zwykle, czasami jednak może wystąpić kilka dni później lub wcześniej. Pojawienie się prawidłowej miesiączki będzie także sygnałem, że tabletka okazała się skuteczna.

Kamkla (anonim, 37.47.59.)
około 1 miesięcy temu

Dziekuje za odpowiedź :)
Kiedy najlepiej w moim przypadku zrobić test ciążowy?

W opisanej sytuacji prawdopodobieństwo ciąży wydaje się bardzo małe. Tabletkę Escapelle przyjęła Pani w wymaganym czasie (do 72 godzin). Zakładając, że była Pani w okresie przedowulacyjnym skuteczność leku jest bardzo wysoka, ponieważ lewonorgestrel (składnik czynny preparatu Escapelle) działa przede wszystkim poprzez hamowanie bądź opóźnianie owulacji, co zapobiega zapłodnieniu.

Załączam dodatkową odpowiedź na podobne pytanie:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/20724/escapelle-czy-tabletka-escapelle-zdarzy-zadzialac-w-ciagu-dwoch-dni-i-kiedy-moz

Załączam także dodatkowe informacje o Escapelle i antykoncepcji awaryjnej:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/27577/escapelle-tabletki
https://www.gdziepolek.pl/produkty/27577/escapelle-tabletki/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/tabletka-po
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/tabletka-po-czyli-antykoncepcja-awaryjna