---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Magda (anonim, 31.1.124.) Warszawa 4 lata temu

Czy maseczka zrobiona z bawełny będzie chroniła przed zakażeniem koronawirusem? Jak ją uszyć?

Czy maseczka zrobiona z bawełny np trzy warstwy będzie chroniła? Jak je uszyć. Dziękuję.

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Marta Janocha Farmaceutka

4 lata temu

Zgodnie z wytycznymi konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych, które dotyczą maseczek przeznaczonych dla osób, które nie wykonują zawodów medycznych oraz nie potwierdzono u nich aktywnego zakażenia COVID-19:
- maseczki mogą być wykonane z tkanin bawełnianych, bawełnianych z domieszką elastanu, bawełnianych z lnem, lnianych, poliestrowych 100%; wiskozowych z domieszką poliestru, poliamidowych z poliestrem mogą być wykonane również z fizeliny. - materiały, z których wykonane są maseczki powinny posiadać certyfikat STANDARD 100 OEKO-TEX, - materiał powinien mieć możliwość prania w 60 stopniach Celsjusza, - w przypadku materiałów o niskiej gramaturze, należy zwielokrotnić liczbę warstw tkaniny, - maseczki powinny być wiązane z tyłu na troki lub mieć gumkę umożliwiającą jej założenie, - wykonane z materiału minimum 1 klasy palności, - w części środkowej zakładki (harmonijka) umożliwiające dopasowanie maseczki do kształtu twarzy - zakrycie nosa, ust i brody, - w jednej krawędzi wzmocnienie umożliwiające dopasowanie maseczki do nosa zapewniające szczelność przylegania, - rozmiar wyrobu "na płasko" - co najmniej 17,5 cm x 9 cm.

CDC (Agencja Rządu Federlanego USA) informuje, że maski powinny: - przylegać ściśle, ale wygodnie do twarzy, - być zabezpieczone opaskami lub pętelkami na uszy, - składać się z wielu warstw tkaniny, - pozwalać oddychać bez ograniczeń, - mieć możliwość prania i suszenia w pralce bez uszkodzenia lub zmiany kształtu.

CDC zaleca także stosowanie zwykłych tkaninowych nakryć twarzy, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa i pomóc ludziom, którzy mogą mieć wirusa i nie wiedzą, że mogą go przekazać innym. Nakrycia twarzy wykonane z artykułów gospodarstwa domowego mogą być stosowane jako dodatkowy, dobrowolny środek zdrowia publicznego.

Reasumując, maseczka będzie chroniła innych przed zarażeniem, jeśli będziemy bezobjawowymi nosicielami wirusa. Dodatkowo, dzięki maseczce zminimalizujemy ryzyko dotykania ust brudnymi rękami. Dzięki temu, także będziemy chronieni przed zakażeniem.

Instrukcję szycia zatwierdzoną przez CDC znajdzie Pani w poniższym linku: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/prevent-getting-sick/diy-cloth-face-coverings.html

Polecam nasz najnowszy film na temat masek:

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły