---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Tomasz (anonim, 188.29.165.) Warszawa 4 lata temu

Skąd wziął się koronawirus - wydostał się z laboratorium czy zmutował z innego wirusa?

Czy wiecie Państwo skąd w ogóle wziął się koronawirus? Był w jakimś laboratorium? Czy po prostu zmutował się z jakiegoś innego wirusa, który krążył wcześniej?

15 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Przeszedłem covida i mam powikłania  (anonim, 5.173.1.) 13 miesięcy temu

W 2019 r ukazał się artykuł o nieszczelnej skrzynce z pleksi z której wydostał się wirus w labolatotium w Chinach na drugi dzień chcąc pokazać ten artykuł nie mogłem go odnaleźć po prostu został usunięty. Po trzech dniach zaczęli mieszać w zeznaniach że to odzwirzecy wirus. A po tygodniu doktorzy którzy ujawnili te informacje pisali o nich że zmarli całkiem przypadkowo. Artykułu jak był w tamtych latach tak do tej pory nie widać.

Rafaello (anonim, 31.0.94.) 1 rok temu

Przez zywnosc

Virusolog (anonim, 46.6.173.) 2 lata temu

Znow uczyc ludzi... Pierwsze szczepy koronawirusa ludzkiego zidentyfikowano w latach 60-tych XX wieku. Oficjalnie. Nie oficjalnie jeszcze dalej. Wirus jak kazdy i jak kazda bakteria. Zawsze sa nieodlaczna czescia zycia na Ziemii.

Daruk (anonim, 217.171.50.) 3 lata temu

z laboratorium raczej

Wety (anonim, 89.64.51.) 3 lata temu

Izrael go wysłał, najprawdopodobniej

123kacper (anonim, 188.146.65.) 3 lata temu

COVID-19 WZIĄŁ SIĘ Z LABORATORIUM Z CHIN. BYŁ ZAMRORZONY PRZEZ 40 LAT I GO ODMROZILI

Ludojad (anonim, 83.4.116.) 3 lata temu

Pojęcie mutacji organizmu żywego /pasożytniczego jak wirus/ jest niemożliwe. To fantasmagoria dla patrzących w ekrany byle czego.
Ten wirus mógł przejść ze zwierzęcia na człowieka.

Tylko dlaczego zjada płuca, a bolą potwornie mięśnie i plecy.

Odpowiedź usunięta, ponieważ: zawiera ataki osobiste.
Odpowiedź usunięta, ponieważ: zawiera informacje pseudonaukowe.
Odpowiedź usunięta, ponieważ: zawiera informacje pseudonaukowe.
Odpowiedź usunięta, ponieważ: wnosi małą wartość do dyskusji.

Amator. (anonim, 95.171.114.) 3 lata temu

Tego nikt nie wie.Ja przypuszczam,że to forma pewnej mutacji grypy,ale to tylko opinia kogoś kto nie ma wiedzy.Może potrzebne są obowiązkowe szczepienia na grypę,ale czy ten wirus rzeczywiście od grypy pochodzi.Jedno wiem ze środków masowego przekazu .Wszyscy najlepsi naukowcy na zmianę dzień i noc nad tym pracują.niewątpliwie moim zdaniem trzeba chyba wrócić do pewnego rodzaju izolacji i nie skupiać się w dużych grupach.Ja bym tak postąpił.Zapomnieliśmy o tym,że tego typu sytuacje co wiek się powtarzają i poczuliśmy się zbyt pewni jako Świat.

Odpowiedź usunięta, ponieważ: wchodzi w obszary polityki, religii lub ideologii.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Do @Nie - dziękujemy za aktywność na naszym forum, jednak zamieszcza Pan/Pani od dłuższego czasu jedynie wpisy o treści "tak" i "nie". Zachęcamy do dyskusji lub do zadania pytania.

Nie (anonim, 188.146.40.) 3 lata temu

Tak

Odpowiedź usunięta, ponieważ: wnosi małą wartość do dyskusji.
Odpowiedź usunięta, ponieważ: wnosi małą wartość do dyskusji.
Odpowiedź usunięta, ponieważ: wnosi małą wartość do dyskusji.
Odpowiedź usunięta, ponieważ: jest spamem.
Odpowiedź usunięta, ponieważ: wchodzi w obszary polityki, religii lub ideologii.

Graziella (anonim, 158.148.240.) 3 lata temu

To jest bardzo trudne pytanie.
Wiemy że e Chinach znajduje się słynne loboratorium ,które zajmuje się badaniami broni biologiczej.Więc zadajmy proste pytanie

,. Dlaczego Chiny nie wpuścili specjalistów z USA do zbadania sytulacji w laboratorium? Po drugie dlaczego zataili informacje tak długo o Covid-19 narażając inne państwa? Po trzecie dlaczego nie podano prawdy o zgonach i ilosci osób zarażonych? Więc co mamy wierzyć Chinom? Powiem więcej w swoim życiu już spotkałam się z kłamstwami nie ujawniania prawdy .

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

W ostatnim czasie w temacie pochodzenia SARS-CoV-2 wypowiedział się Luc Montagnier, zdobywca Nagrody Nobla. W 2008 roku otrzymał ją w dziedzinie medycyny za odkrycie ludzkiego wirusa zespołu nabytego niedoboru odporności (HIV). Ten francuski naukowiec podzielił się opinią, że nowy koronawirus pochodzi z laboratorium, zawiera geny HIV i najprawdopodobniej jest efektem prób uzyskania szczepionki przeciwko AIDS.

Ta wypowiedź spotkała się jedna z dużą krytyką ze strony naukowców. Pomimo pewnego podobieństwa genomu koronawirusa i wirusa HIV zdecydowana większość badaczy podtrzymuje opinię, że SARS-CoV-2 jest efektem naturalnego procesu ewolucji.

Hhiusto (anonim, 185.55.65.) 3 lata temu

Dla mnie jest to po prostu broń biologicza którą Chiny stworzyły i albo impo prostu wydostała się z laboratorium lub ,,,zeby zrobić haos na Świecie i stać sie nr 1 na Swiecie gospodarczo ???

Gregoriańskim  (anonim, 185.95.199.) 3 lata temu

Pochodzeńie z hin według teorii przyńiosły zarazem nietoperze inne przećif ćiała

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Uważa się, że nowy koronawirus, SARS-CoV-2 jest wirusem odzwierzęcym, podobnie jak zbliżone do niego niebezpieczne wirusy SARS i MERS, z którymi mieliśmy już do czynienia w przeszłości. Mógł on "przeskoczyć" w wyniku mutacji ze zwierząt na ludzi.

Podejrzanymi gatunkami są między innymi nietoperze, węże i łuskowiec (ssak, zwany także pangolinem). Ta teoria pasuje do doniesień, które wywodzą początek epidemii z targu dzikich zwierząt w Wuhan. To właśnie klienci i pracownicy takiego targu znaleźli się w pierwszej grupie osób, która trafiła co szpitala z objawami choroby nazywanej obecnie COVID-19.

Uczeni przypuszczają, że nowy koronawirus mógł powstać w wyniku połączenia wirusów bytujących w wężach i nietoperzach, w wyniku przetrzymywanie ich blisko siebie, tak jak miało to miejsce na targowisku w Wuhan. W przypadku nietoperzy zwraca się także uwagę, że w Chinach ostatnio zapanowała moda na jedzenie tych zwierząt, co mogło mieć wpływ na przedostanie się wirusa do organizmu człowieka.

Pojawiła się także hipoteza, że wirus mógł "wydostać się" z laboratorium. Wynika ona z faktu, że w Wuhan działa Krajowe Laboratorium Bezpieczeństwa Biologicznego - ośrodek zapewniający najwyższy poziom ochrony biologicznej, dedykowany pracom nad najbardziej zjadliwymi patogenami. Jednak po dokładnym przebadaniu genomu wirusa SARS-CoV-2 naukowcy nie znaleźli śladów, aby wirus mógł zostać spreprarowany i wyrazili pogląd, że jest on wynikiem naturalnej mutacji.

Załączam nasze opracowania na temat koronawirusa, być może będą pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/blog/pandemia-koronawirusa-jak-spowolnic-rozprzestrzenianie-sie-sars-cov-2 https://www.gdziepolek.pl/blog/wiecej-lekow-zagrozonych-brakiem-dostepnosci-z-powodu-koronawirusa https://www.gdziepolek.pl/blog/ustawa-koronawirusowa-co-oznacza-dla-polakow https://www.gdziepolek.pl/blog/koronawirus-kiedy-bedzie-lek-i-szczepionka https://www.gdziepolek.pl/artykuly/koronawirus-jak-nie-zachorowac

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły