---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Zdzislaw (anonim, 37.47.19.) Warszawa 4 lata temu

Czy mogę kupić u weterynarza tabletki z iwermektyną i zażyć je na koronawirusa?

czy ivermectin co go używaja weterynarze mogę kupić dla psa na pasożyty i zażyć na koronawirusa? pies wabi się Fiodor

43 odpowiedzi, 9 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Do @Jurand: Infolinia oczywiście nie leczy, natomiast można zasięgnąć informacji, jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Jeśli chodzi o iwermektynę, to od czasu wspomnianej publikacji nie ma dalszych doniesień, w związku z czym brak potwierdzenia, że lek działa w przypadku COVID-19. Usuwane są natomiast wpisy z ofertami kupna i sprzedaży, ponieważ oferowanie leków w ten sposób jest nielegalne. Więcej na ten temat:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/dlaczego-warto-kupowac-leki-tylko-w-aptece

Jurand.  (anonim, 31.0.36.) 4 lata temu

Od kiedy to infolinia cokolwiek leczy. Jeżeli to działa to widzę że zrobicie wszystko żeby tylko nie dać.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Dziękujemy za podzielenie się tą informacją. Niemniej nie potwierdza ona możliwości zastosowania leku w przypadku COVID-19.

Józef Stalin przeprasza Polaków (anonim, 83.28.245.) 4 lata temu

Iwermektynę testowano na ludziach zakażonych pasożytami. Jak się okazało, iwermektyna skutecznie uśmiercała żyjące w ich tkankach pasożytnicze larwy zwane mikrofilariami. Dzięki badaniom Omury i Campbella lekarze dysponują dziś nową klasą leków, wyjątkowo skutecznych w leczeniu chorób pasożytniczych, np. ślepoty rzecznej i słoniowacizny.

Lek okazał się skuteczny również w przypadku szeregu innych chorób pasożytniczych.

Eksperci oceniają, że opracowanie i udostępnienie tego leku wpłynęło na zdrowie i ogólną sytuację życiową milionów ludzi. W Ekwadorze chorobę uznano za już nieobecną. Dzięki możliwości leczenia w wielu miejscach na świecie ludzie mogli wrócić w doliny rzek, gdzie żyją groźne meszki, ale gdzie również znajdują się najżyźniejsze gleby.

W 2002 r. Campbell został członkiem Amerykańskiej Akademii Nauk (US National Academy of Sciences). Obecnie jest związany z Drew University w Madison (USA). (PAP)

Odpowiedź usunięta, ponieważ: niezgodność z zasadami społeczności.
Odpowiedź usunięta, ponieważ: niezgodność z zasadami społeczności.

anonim (anonim, 37.47.229.) 4 lata temu

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
anonim :)

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Do @anonim (37.47.229.) - jak Pan zauważył, opracowane dawkowanie dotyczy wyłącznie leczenia chorób pasożytniczych. "Bezpieczne dawkowanie" odnosimy tutaj do tego wynikającego z analizy stosunku korzyści do ryzyka, co oczywiście nie oznacza, że lek nie powoduje działań niepożądanych.

Jeszcze raz podkreślę - badanie dotyczące iwermektyny wykonano na komórkach w próbówce w laboratorium, a nie na żywych ludziach w szpitalu. Doniesienie jest w tym momencie pojedyncze, nikt więcej tych obserwacji na ten moment nie potwierdził.

Leki weterynaryjne jakością farmaceutyczną nie ustępują produktom leczniczym stosowanym u ludzi. Mimo to nie mogą być stosowane u żadnego innego gatunku niż ten, dla którego została uzyskana rejestracja. Wynika to nie tylko z rodzaju składnika aktywnego, ale także z postaci i substancji pomocniczych, które są opracowane pod kątem rodzaju zwierzęcia u którego lek ma być zastosowany.

Śledząc doniesienia informujące o postępach czy nowościach na temat substancji o potencjale w walce z nowym koronawirusem, proszę zachować zdrowy rozsądek. Na świecie donoszono już o przypadkach zgonów wskutek samowolnego zażycia substancji na podstawie mylnie zinterpretowanych informacji z mediów.

Odpowiedź usunięta, ponieważ: niezgodność z zasadami społeczności.

anonim (anonim, 37.47.229.) 4 lata temu

W USA mają na rynku iwermektynę do stosowania doustnego dla ludzi. Czyli mają już sprawdzone bezpieczne dawkowanie dla ludzi w przypadku pasożytów, bo jest to środek używany na pasożyty. W Polsce jest dostępna tylko dla zwierząt lub w maści dla ludzi. Pytanie czy ta iwermektyna doustna dla zwierząt jest wystarczająco czysta mikrobiologicznie żeby użył człowiek? Czy środki dla zwierząt mają zachowaną czystość mikrobioloiczną?

Odpowiedź usunięta, ponieważ: niezgodność z zasadami społeczności.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Proszę na ten moment dbać o siebie i pieska, a także stosować się do zaleceń służb sanitarnych :)

Zdzislaw (anonim, 37.47.19.) 4 lata temu

Dziekuje Pani oczywiście. czasy nie są normalne i ludzie roznych rzeczy się chwytają, mogą być cięzkie wybory, jeśli ja albo pasozyty, przykro mi Fiodor pasozyty na razie zostaja

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Nie może Pan zażywać leku zakupionego u weterynarza dla psa Fiodora. Leki weterynaryjne nie mogą być stosowane u ludzi, ponadto nie ma na ten moment żadnych wskazań do stosowania iwermektyny w infekcjach wywołanych przez koronawirusa.

Mógł Pan czytać o pojedynczym na razie badaniu przeprowadzonym przez australijskich naukowców. Badacze ci stwierdzili, że iwermektyna jest skuteczna w przypadku wirusa SARS-CoV-2 w warunkach "in vitro". Oznacza to, że lek wykazał aktywność "w próbówce", a konkretnie w wyizolowanych komórkach linii Vero/hSLAM zakażonych wirusem.

Nie są to zatem badania dotyczące skuteczności u ludzi chorujących na COVID-19. Nie jest także w tym momencie znany mechanizm odpowiedzialny za zaobserwowane działanie. Nie wiadomo, czy dawka wykorzystana w badaniu byłaby bezpieczna u ludzi i czy w ogóle udałoby się odtworzyć zaobserwowane rezultaty. Lek może stanowić potencjalną terapię przeciwwirusową, jest jednak za wcześnie, aby to potwierdzić.

W Polsce nie są dostępne leki dla ludzi z iwermektyną do stosowania doustnego. Zarejestrowany jest jedynie dostępny na receptę krem do użytku wyłącznie zewnętrznego, o wskazaniach w grudkowo-krostkowej postaci trądziku różowatego u pacjentów powyżej 18 roku życia:
https://www.gdziepolek.pl/substancje/ivermectin

Pozostałe preparaty z iwermektyną dostępne w Polsce to preparaty weterynaryjne, przeznaczone jedynie do stosowania u zwierząt, tak wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Jeśli przypuszcza Pan, że może być Pan zakażony koronawirusem i potrzebuje Pan leczenia, to została uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, na której można zasięgnąć informacji, jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590. Można także kontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną. Wstępnie można dokonać u siebie samooceny za pomocą poniższego testu, aby sprawdzić, czy któreś z występujących objawów są szczególnie niepokojące: https://www.gdziepolek.pl/test-koronawirus-covid Należy jednak pamiętać, że ta ocena symptomów COVID-19 ma charakter informacyjny. Nie jest to natomiast diagnoza medyczna ani konsultacja lekarska.

Załączam także nasze opracowania na temat koronawirusa: https://www.gdziepolek.pl/blog/pandemia-koronawirusa-jak-spowolnic-rozprzestrzenianie-sie-sars-cov-2 https://www.gdziepolek.pl/blog/wiecej-lekow-zagrozonych-brakiem-dostepnosci-z-powodu-koronawirusa https://www.gdziepolek.pl/blog/ustawa-koronawirusowa-co-oznacza-dla-polakow https://www.gdziepolek.pl/blog/koronawirus-kiedy-bedzie-lek-i-szczepionka https://www.gdziepolek.pl/artykuly/koronawirus-jak-nie-zachorowac https://www.gdziepolek.pl/kategorie/srodki-do-dezynfekcji-i-mycia-rak

1
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

    Specjaliści

    Telekonsultacje
    E-wizyta
    Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
    Umów telekonsultację

    Artykuły