M (anonim, 83.20.223.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy powikłaniem po koronawirusie może być pieczenie języka?

Czy skutkiem ubocznym po koronawirusie może być pieczenie języka ? Smak i węch podczas choroby miałam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Basia (anonim, 5.173.113.)
około 6 dni temu

Miałam covid końcem października do dziś mam problemy z językiem. Biały nalot pieczenie. Wizyta laryngologiczna, wizyta u dermatologa. Leczenie pod kontem grzybów. Wszystkie badania jak chodzi o morfologie w normie. PROBLEM JAK BYŁ Tak Jest.

S (anonim, 5.173.236.)
około 25 dni temu

Proszę spróbować z witamina b complex. Ja również mialam pieczenie języka ktore utrzymywało sie kilka miesięcy i wit b complex pomogla. Czytalam, ze po przejściu covida warto wesprzec sie m.in. b complex, wit d i tranem. Pozdrawiam!

Radzio (anonim, 150.254.196.)
około miesiąca temu

Ja przypuszczam, mnie piecze po przejściu COVID, miałem potwierdzony. Piecze mnie już przewie dwa miesiące. Ja byłem u laryngologa i bez uwag. Jednak warto iść żeby sprawdził gardło i zatoki. To też mogą być początki cukrzycy. pozdrwiam

Busia (anonim, 193.239.57.)
około miesiąca temu

Witam, zmagam się z tym samym.. Już nie mam siły ciągle pieczenie języka i jamy ustnej. Wyniki z krwi prawidłowe, mam skierowanie do laryngologa, leki na grzybice nie pomagają. Miałam robiony test na covid, wyszedł negatywny, poza tym żadnych covidowych objawów nie miałam. Czy udało się znaleźć pomoc na te dolegliwości?

Radzio (anonim, 185.24.25.)
około miesiąca temu

Robiłem morfologię krwi i crp, badał mnie lekarz rodzinny dwukrotnie plus USG szyi i laryngolog i wszystko ok. Mój wynik rtg płuc pokazuje, że jestem po przejściu stanu pozapalnego i obustronnie powiększone wnęki plucne było to konsultowane z pulmonologiem. Jeśli będę miał duszności to mam zrobić tomograf płuc. Lekarze nic nie wiedzą dlatego pytam na forum. Pozdrawiam

Radzio (anonim, 185.24.25.)
około 2 miesięcy temu

Mam to samo, od okolo miejsca piecze mnie cześć powierzchni języka z przodu. Z różną częstotliwością. Covid przechodziłem w drugiej połowie października br. Nie utraciłem smaku i węchu a po chorobie byłem osłabiony co jest normalne, jednak po kolejnych dwóch tygodniach doszło pieczenie języka. Robiłem różne badania krwi, crp, wszystko ok. Laryngolog nic nie widzi, zdjęcie rtg pokazuje stan pozapalny. Śladów na języku nie ma, płyn antygrzybiczny nie pomógł. Czasami dochodził gorzki niesmak.

To pytanie należy skierować do lekarza, który znacznie częściej obserwuje dolegliwości towarzyszące pacjentom podczas infekcji koronawirusa, więc ma w tym temacie większe doświadczenie.
Pewne jest, że część osób podczas choroby odczuwa metaliczny smak w ustach, brak smaku i/lub zapachu. Każdy pacjent przechodzi tą chorobę nieco inaczej, więc nie wykluczone, że u Pani pojawiło się uczucie pieczenia języka.
Najlepiej jednak zapytać o to specjalistę.