---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

D K (anonim, 37.47.1.) Warszawa 4 lata temu

Jak myć maseczkę wielokrotnego użytku i jak dbać o higienę twarzy w związku z koronawirusem?

Witam bardzo proszę o poradę czy zróbcie film czy odp mi tutaj to jak umyć maskę wielokrotnego użytku ,co z dbaniem o higenę twarzy po wróceniu ze sklemu, bo o tym nikt nie mówi

chcę sobie zrobić własny płyn.

1.około 70 % alkocholu etanol 90-procentowego i reszta 30 % żelu aloesowego .

Myślę o zakupie tego etanolu z allegro jak dasz mi odp. że ten alkocholl się nadaję od razu zamawiam.
Bardzo proszę o odp.

allegro oferta/denturax-5l-denaturat-mocny-etylowy-90-etanol-8038689524 ten alkocholl to tylko do umycia klamek smartfona w domu....pewnie...a ręce?

2. Mam drugie pytanie. Wszyscy mówią o myciu rąk, a co z twarzą nie trzeba aż tak często lub w ogóle myć twarzy tam bakterie się mało odkładają na policzkach czy jak?

3. Są maseczki wielokrotnego użytku z filtrem ,filtr mamy wymieniać co 300h a jak ją myć ? bo na niej może znajdować się wirus ? Na razie jeszcze nie używam ale jak będzie więcej przypadków to jak będę wychodził do marketu to bym zakładał. Jakie maseczki polecasz bo jeszcze nie zakupiłem ale jedną bym kupił i czyścił.

Pozdrawiam i bardzo proszę o odp.

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.
Odpowiedź usunięta, ponieważ: wnosi małą wartość do dyskusji.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

1. Jeśli chciałby Pan wykonać własny płyn do dezynfekcji rąk, to zachęcam do zapoznania się z naszym filmem:
https://youtu.be/i-oHY8bkpM8 Wykorzystywany jest w nim spirytus rektyfikowany (spożywczy - 95%). Denaturax to płyn, który może być wykorzystany - według tego, co można przeczytać w opisie wskazanej przez Pana aukcji - "do mycia i odtłuszczania powierzchni malowanych i lakierowanych produkowany na bazie etanolu". Nie sądzę zatem, aby był odpowiedni do aplikacji na skórę.

2. Zalecana jest przede wszystkim higiena rąk, ponieważ to za pomocą dłoni mamy kontakt z największą liczbą powierzchni na których potencjalnie może być obecny wirus SARS-CoV-2. Dłońmi można również łatwo przenieść patogen na usta, nos, oczy oraz na inne powierzchnie. Twarz oraz inne części ciała nie są w ten sam sposób "zaangażowane" w czynności życia codziennego. Nie oznacza to, że nie należy ich myć. Może Pan oczywiście umyć twarz po powrocie z zewnątrz, natomiast najważniejsze jest, aby nie dotykać jej brudnymi rękami.

3. W przypadku maseczek wielokrotnego użytku powinny one posiadać instrukcję czyszczenia lub mycia w zależności od tego, z jakiego tworzywa są wykonane. Na przykład maski z tkanin można prać (najlepiej w wysokiej temperaturze). Więcej na temat masek można przeczytać w poniższym wątku: https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/15349/apteo-jaka-maseczka-chroni-przed-wirusem

Załączam nasze opracowania na temat nowego koronawirusa, być może będą pomocne: https://www.gdziepolek.pl/blog/pandemia-koronawirusa-jak-spowolnic-rozprzestrzenianie-sie-sars-cov-2 https://www.gdziepolek.pl/blog/wiecej-lekow-zagrozonych-brakiem-dostepnosci-z-powodu-koronawirusa https://www.gdziepolek.pl/blog/ustawa-koronawirusowa-co-oznacza-dla-polakow https://www.gdziepolek.pl/blog/koronawirus-kiedy-bedzie-lek-i-szczepionka https://www.gdziepolek.pl/artykuly/koronawirus-jak-nie-zachorowac

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły