---Asepta Gardłosept pytania

Gaga (anonim, 88.156.138.) Warszawa 4 lata temu

Czy piekący ból gardła może być działaniem niepożądanym leku Depratal?

Dzień dobry. Od około miesiąca przyjmuje Depratal 60 i mam objaw zapchanego gardła , trudności z przelykaniem i piekący ból. Czy powinnam odostawać ten lek?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Opisane przez Panią objawy mogą, ale nie muszą być skutkiem ubocznym terapii lekiem Depratal. Mogą wynikać także ze "zwykłej" infekcji bakteryjnej lub wirusowej.

Zapalenie gardła to działanie niepożądane, które dotyczy średnio 1 na 100 osób przyjmujących lek Depratal.

O tym, czy powinna Pani odstawić lek, zdecydować może tylko lekarz. Nie może Pani zrobić tego na własną rękę, kierując się założeniem, że to właśnie ten preparat winien jest opisanym objawom, ponieważ nie mamy takiej pewności.

Leku Depratal nie można odstawić z dnia na dzień. Zmniejszanie stosowanej dawki musi odbywać się przez co najmniej 2 tygodnie.

U niektórych pacjentów, którzy nagle przerywają stosowanie leku Depratal, mogą wystąpić objawy, takie jak: zawroty głowy, uczucie mrowienia lub wrażenie porażenia prądem (szczególnie w obrębie głowy), zaburzenia snu, zmęczenie, senność, niepokój lub pobudzenie, lęk, nudności lub wymioty, drżenie, bóle głowy, ból mięśni, drażliwość, biegunka i nadmierna potliwość.

Niezbędna jest więc wizyta u lekarza, który po badaniu fizykalnym oraz wywiadzie oceni, czym spowodowany jest ból gardła i podejmie ewentualną decyzję, co do dalszego stosowania leku.

Depratal zawiera duloksetynę i jest lekiem stosowanym w bólach neuropatycznych, depresji oraz zaburzeniach lękowych.
Załączam ulotkę leku: https://www.gdziepolek.pl/produkty/96210/depratal-tabletki/ulotka

link do śledzenia jego dostępności w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie Warszawy: https://www.gdziepolek.pl/produkty/96210/depratal-tabletki/apteki/w-warszawie

oraz artykuły, które mogą okazać się przydatne: - https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow - https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać nie tylko lekarzowi, ale także indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat. O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły