Ewelyn (anonim, 31.0.47.)
około miesiąca temu, Warszawa

Po jakim czasie zaczyna działać wkładka Kyleena?

Mam pytanie dotyczące zabezpieczenia.
Minął miesiąc od założenia wkładki i miałam stosunek z pełnym zakończeniem, czy mogę być spokojna że byłam w pełni zabezpieczona i czy każdy stosunek może się tak kończyć.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Antykoncepcyjne systemy wewnątrzmaciczne zawierające hormony - takie jak Kyleena - jeśli został założony nie później niż w ciągu 7 dni po rozpoczęciu krwawienia miesiączkowego (miesiączki) działają od razu. Ginekolog może zalecić odczekanie kilku dni przed rozpoczęciem współżycia. W przypadku wkładki założonej w innym terminie lekarz powinien poinformować, jak należy postąpić.

System Kyleena działa miejscowo poprzez zmniejszanie comiesięcznego wzrostu śluzówki macicy i zagęszczenie śluzu szyjkowego. Jest to bardzo skuteczna metoda zapobiegania ciąży, jednak nie daje ona 100% pewności. Przypadki ciąży sporadycznie się zdarzają i najczęściej mają związek z wypadnięciem systemu lub z perforacją. Niemniej metoda uważana jest za "pewną" jeśli chodzi o przeciwdziałanie nieplanowanej ciąży, a większość kobiet decyduje się na antykoncepcję hormonalną, aby nie musieć stosować dodatkowych zabezpieczeń. Decyzja, jak ma się kończyć stosunek należy zatem do Pani i Pani partnera. Warto jednak zaznaczyć, że systemy wewnątrzmaciczne nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Załączam dodatkowe informacje o systemie Kyleena:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95362/kyleena-przyrzad/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95362/kyleena-przyrzad
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95362/kyleena-przyrzad/ulotka
oraz nasze opracowania dotyczące antykoncepcji - być może będą pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji