gaja (anonim, 31.0.126.) Warszawa 4 lata temu

Jaka jest cena leku Humira?

jakajest cena humiry 40g?

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

W Polsce leki z adalimumabem - Humira, Hyrimoz oraz Imraldi dostępne są w ramach tak zwanego "programu lekowego":
https://www.gdziepolek.pl/tematy/programy-lekowe-nowoczesne-terapie Program polega na tym, że lek podawany jest w szpitalu na oddziale lub wydawany z apteki szpitalnej pacjentowi do stosowania w domu (zależnie od uwarunkowań danego programu). Pacjent zakwalifikowany do danego programu lek otrzymuje bezpłatnie.

Cena hurtowa brutto leku Humira wynosi - zgodnie z obwieszczeniem refundacyjnym aktualnym na dzień 01.01.2020 - 2577,87 zł. Dotyczy ona opakowanie zawierającego 2 wstrzykiwacze z lekiem w dawce 40 mg (wskazana przez Panią dawka 40 gramów nie istnieje). Są to ceny obowiązujące podmioty realizujące program, a nie indywidualnych pacjentów, ale pozwalają one zorientować się w koszcie tych leków.

Ze względu na specyficzny model dystrybucji (bezpłatny program lekowy dostępny w szpitalu) i ich wysoką cenę, apteki ogólnodostępne praktycznie nie posiadają zapasów tego typu leków. Aktualnie jedynie pojedyncze placówki posiadaj lek: https://www.gdziepolek.pl/produkty/36536/humira-iniekcja/apteki/w-polsce

Nie ma jednak przeszkód, aby zakupić te leki w aptece otwartej, nie są one bowiem zastrzeżone do lecznictwa zamkniętego. Należy wówczas liczyć się z koniecznością oczekiwania na zamówienie leku przez aptekę i potrzebą wniesienia pełnej odpłatności za lek, ponieważ w Polsce ubezpieczenie obejmuje refundację leczenia tylko w ramach programu lekowego.

Adalimumab to lek biologiczny, będący przeciwciałem monoklonalnym. Cząsteczka ta wywiera działanie modulujące układ odpornościowy. Lek stosowany jest między innymi w różnych schorzeniach zapalnych stawów (w tym w reumatoidalnym zapaleniu stawów), chorobie Leśniowskiego-Crohna oraz w łuszczycy. Załączam nasze artykuły na ten temat: https://www.gdziepolek.pl/tematy/reumatoidalne-zapalenie-stawow-rzs https://www.gdziepolek.pl/tematy/dermokosmetyki-na-luszczyce https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-leczyc-luszczyce https://www.gdziepolek.pl/tematy/3-kroki-do-zdrowych-jelit

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły