kokoszka (anonim, 91.222.147.) Rumia 4 lata temu

Gdzie otrzymam lek Humira lub Imraldi?

poszukuję humiry ew. imraldi. gdzie?

3 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Humira i Imraldi to leki biopodobne. Szczególny charakter tych leków wynika ze sposobu ich produkcji. Oczekuje się, że leki biopodobne będą mieć taki sam profil bezpieczeństwa i skuteczności oraz będą mieć ten sam sposób działania i będą leczyły takie same choroby. Można więc zacząć kurację dowolnym z tych dwóch preparatów. Niemniej nie są one w 100% identyczne, jak to jest w przypadku leków syntetycznych. Dlatego zaleca się ostrożność podczas ewentualnej zamiany leków biologicznych ze względu na naturalną zmienność właściwą wszystkim produktom tego typu. Natomiast mieszanie ich ze sobą, przyjmowanie raz jednego, raz drugiego jest kontrowersyjne i nie jest według mojej wiedzy praktykowane. Przypuszczam, że większą ilość informacji będzie Pan mógł uzyskać u swojego lekarza prowadzącego.

dana (anonim, 91.222.147.) 4 lata temu

Proszę o radę. jeżeli zacznę brać humierę to mogę brać naprzemiennie z Imraldi?

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Szczegółowe informacje dotyczące dostępności do interesujących Pana/Panią leków można znaleźć w poniższym wpisie:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/11135/humira-gdzie-mozna-dostac-lek-zawierajacy-adalimumab-humira-hyrimoz-hulio

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację