WIKTOR (anonim, 178.43.255.)
około roku temu, Warszawa

Czy Structum pomoże mi na "chrupiące" kolana?

Mam pytanie przy siadaniu kucaniu chrupia mi kolana czy structum mi pomoże?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Panie Wiktorze, preparaty, które mogą Panu pomóc opisałam w odpowiedzi poniżej Pana drugiego pytania. Z uwagi na fakt, iż najlepszym rozwiązaniem jest lek nie suplement diety, proszę porozmawiać z lekarzem, który preparat byłby dla Pana odpowiedni - myślę, że Structum może okazać się dobrym wyborem.

Polecam też podpytać o możliwość wspomnianych wstrzyknięć z kwasem hialuronowym. Preparaty te przynoszą świetne rezultaty. Mimo iż są one dostępne bez recepty, mają różne stężenia i różną strukturę kwasu hialuronowego, dlatego lekarz musi dobrać Panu preparat właściwy do Pana potrzeb oraz samodzielnie dokonać wstrzyknięcia.

Może Pan udać się na początek do lekarza rodzinnego, choć najbardziej właściwym wyborem byłby ortopeda.

Wiktor (anonim, 178.43.255.)
około roku temu

Pani Katarzyno jak pracuje na kopalni bardzo ciężka praca wiek mam 36 lat waga 87 wzrost 171 odnośnie tych kolan chrupiacych co by mi pani poradziła?

Przyczyn "chrupania" w kolanie może być co najmniej kilka i należą do nich, np.
- zmiany zwyrodnieniowe (degeneracyjne) chrząstki stawowej,
- uraz kolana,
- zbyt duże obciążenie, szczególnie u osób otyłych,
- podeszły wiek,
- choroby ogólnoustrojowe, np. reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca,
- niedobory estrogenów, np. w okresie przekwitania.

Na skutek powyższych przyczyn zmniejsza się ilość wytwarzanej mazi stawowej, która smaruje stawy i umożliwia im właściwy poślizg. W wyniku tego chrząstka stawowa zaczyna się wycierać i pękać, a w stawie kolanowym zaczyna brakować poślizgu. Zmniejszona ilość mazi stawowej objawia się "chrupaniem" w kolanie w trakcie ruchu

Istnieją dwie wiodące metody wspomagające eliminację trzasków w kolanie. Jedną z nich jest wiskosuplementacja, która polega na wstrzyknięciu do wnętrza kolana stężonego kwasu hialuronowego, który odżywia, nawilża chrząstkę oraz przywraca prawidłowy poślizg. Zabieg ten wykonuje ortopeda kilkukrotnie przez wskazany okres czasu.

Drugą metodą, która nie koliduje z pierwszą, a często jest stosowana dodatkowo, jest przyjmowanie preparatów leczniczych zawierających siarczan chondroityny, siarczan glukozaminy, kwas hialuronowy lub kolagen, które mają za zadanie odżywić i regenerować staw.

Wspomniany przez Pana lek Structum zawiera właśnie siarczan chondroityny, który hamuje aktywność enzymów rozpuszczających tkankę chrzęstną oraz zwiększa syntezę proteoglikanów - cząsteczek chondroityny w połączeniu z białkami, czego efektem jest zahamowanie procesu niszczenia chrząstki stawowej. Wydaje się więc zatem, że preparat ten mógłby Panu pomóc.

Z uwagi na fakt, że Structum jest lekiem wydawanym z przepisu lekarza, jego zażycie należy omówić ze specjalistą. Potrzebna też będzie recepta.

O tym, czym różni się Structum od suplementów diety z siarczanem chondroityny, które można kupić w aptekach bez recepty, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/8939/structum-jaka-jest-roznica-miedzy-lekiem-structum-a-suplementem-diety-structuac

Przesyłam także inne materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/bol-miesni-i-stawow
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zdrowe-miesnie-stawy-i-kosci
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-choroby-zwyrodnieniowe-stawow
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/reumatoidalne-zapalenie-stawow-rzs
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/75099/structum-kapsulki

oraz link do śledzenia dostępności leku Structum w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie Warszawy:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75099/structum-kapsulki/apteki/w-warszawie