Marek (anonim, 89.228.51.)
około roku temu, Warszawa

Po jakim czasie od przyjęcia ostatniej tabletki leku Skudexa mogę pić alkohol?

Witam wczoraj o godzinie 18 wziąłem pierwszą tabletkę A dzisiaj o 9 rano druga czuje się już dużo lepiej i chciałbym się dowiedzieć o której mogę napić się piwa ponieważ mam dzisiaj urodziny

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Z Pana kolejnego wpisu wnioskuję, że chodzi o lek Skudexa.

Materiały właściwe dla tego leku wyraźnie informują, iż nie należy pić alkoholu podczas leczenia lekiem Skudexa, ponieważ może to nasilać działanie tego leku. Należy przez to rozumieć także, że zwiększa się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. W związku z tym, że Skudexa jest produktem leczniczym dodatkowo monitorowanym (piktogram odwróconego czarnego trójkąta na początku ulotki), należy założyć, że niektóre możliwe działania niepożądane leku nie zostały jeszcze zidentyfikowane, co zobowiązuje do zachowania dodatkowej uwagi.

Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za ryzyko interakcji (wzajemnego niekorzystnego działania) jest tramadol, jeden ze składników leku Skudexa. Okres półtrwania (czas, po którym stężenie spada do połowy) związku odpowiedzialnego za działanie tramadolu (O-demetylotramadolu), wynosi około 7,9 godziny (zasięg od 5,4 do 9,6 godziny, co może być zróżnicowane osobniczo). Oznacza to, że w przypadku przerwania kuracji lekiem Skudexa, w wariancie zakładającym maksymalnie powolne usuwanie tej substancji, organizm będzie całkowicie "oczyszczony" z leku po 48 godzinach.

W związku z powyższym sugerowałabym, aby postawić raczej na zdrowie i wstrzymać się z piciem alkoholu, ponieważ trudno jest zagwarantować pełne bezpieczeństwo, jeśli chce Pan spożywać alkohol już dzisiaj.

Załączam dodatkową opinię na podobne pytanie:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/9727/skudexa-bralem-2-miesiace-lek-skudexa-kiedy-moge-wypic-piwo
materiały informacyjne na temat leku Skudexa:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92348/skudexa-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92348/skudexa-tabletki-powlekane
oraz nasze artykuły, które mogą być pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-z-alkoholem
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac