Bruno (anonim, 89.68.37.) Warszawa 4 lata temu

Czy można brać Egzystę jako samodzielny lek na bóle kręgosłupa bez łączenia jej ze Skudexą?

Czy można brać Egzyste sama na bóle kręgosłupa? Na ta chwilę biore ja z Skudexa

3 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Suplementacja wspierająca elastyczność i zdrowie stawów.

Dla osób starszych, w okresie menopauzy i podczas zwiększonego obciążenia stawów (nadwaga, sport).

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Aby stężenie leku Egzysta utrzymywało się na stały poziomie i aby uzyskać odpowiedni efekt terapeutyczny, lek należy stosować w sposób ciągły.
Najczęściej stosowane dawkowanie to: 1 tabl. dwa razy dziennie: 1 tabletka rano i 1 tabletka wieczorem lub 1 tabl. trzy razy dziennie: 1 tabl. rano, 1 tabl. w południe i 1 tabl. wieczorem. Tylko codzienne stosowanie leku u stałych porach dnia zapewni powodzenie terapii. Jeśli chodzi natomiast o lek Skudexa, rzeczywiście może być stosowany doraźnie, w razie bólu. Jeśli pomimo odpowiedniego stosowania leku Egzysta, ból nadal jest silny i nie ustępuje, być może należy skontaktować się z fizjoterapeutą, który zleci odpowiednie ćwiczenia lub wykona terapię uciskową (masaż, akupresura).

Bruno (anonim, 89.68.37.) 4 lata temu

Czyli raczej samemu bez kasultacji z lekarzem nie odstawiać? Czy mogę też brać egzyste doraźnie? Ze względu na zolondek. Nie chce brać tAK często Skudex by nie popaść w lekomanie. Jak mogę ten lek brać ?lekarz powiedział ze do puki są odległości .A biore juz miesiac

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Egzysta jest stosowana przy bólu neuropatycznym, czyli długotrwałym bólu spowodowanym uszkodzeniem nerwów. Doznania bólowe mogą być opisywane jako uczucie gorąca, palenia, pulsowania, strzelania, kłucia, jako ból ostry, kurcze, pobolewania, mrowienia bądź drętwienia. Obwodowy i ośrodkowy ból neuropatyczny może być związany także ze zmianami nastroju, zaburzeniami snu czy zmęczeniem.

Skudexa zawiera dwie substancje czynne tramadol i deksketoprofen. Ze względu na złożoność preparatu jego działanie jest dwukierunkowe. Tramadol należy do opioidowych leków przeciwbólowych, więc łagodzi ból przez działanie na ośrodkowy układ nerwowy. Deksketoprofen wykazuje działanie przeciwzapalne.

Z uwagi na fakt, że oba leki wydawane są z przepisu lekarza, jeśli specjalista oceni, że preparat Egzysta będzie wystarczający do poprawy Pani stanu zdrowia i zniesie objawy bólowe w sposób akceptowalny przez Panią, nie widzę przeciwwskazań do tego, aby lek stosowany był samodzielnie.

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-przeciwbolowe - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły