---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Czarna

Warszawa 30 dni temu

Jak długo utrzymuje się stan przedzawałowy?
9,99 zł

Witam czy stan przedzawałowy może utrzymywać się przez dwa tygodnie? Odczuwam ból w klatce piersiowej od tego czasu właśnie nie jest on silny i raczej przemija po około 10 minutach do 20. Mam chwilowe mdłości czasem i zawroty głowy. Dostałam skierowanie od lekarza rodzinnego na RTG ale do tego czasu umieram z niepewności co może mi dolegać

1 odpowiedź, 2 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

30 dni temu

Stan przedzawałowy charakteryzuje się występowaniem rozlanego, przemijającego zazwyczaj po kilkunastu minutach, bólu w klatce piersiowej. W niektórych przypadkach objawy stanu przedzawałowego mogą utrzymywać się dłużej (kilka godzin). Do innych objawów objawów stanu przedzawałowego należą m.in. bladość, nudności, wymioty, duszność, niepokój, zawroty głowy, arytmia, osłabienie.

W przypadku, gdy bóle powtarzają się od 2 tygodni, zachęcam do konsultacji z lekarzem. W razie potrzeby może Pani również skorzystać z teleporady za pośrednictwem np. portalu Gdziepolek.pl:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-kardiologiem

Do przyczyn bólu w klatce piersiowej należą również takie choroby jak m.in. refluks żołądkowo-jelitowy, nerwica lękowa, arytmia. W celu określenia przyczyn dolegliwości u Pani występujących należy skonsultować się z lekarzem.

RTG jest badanie rentgenowskim. Wykonane w obrębie klatki piersiowej pozwala w szybko i nieinwazyjnie ocenić m.in. stan płuc, dróg oddechowych, serca, naczyń i kości w obszarze pomiędzy szyją a przeponą. Po wykonaniu badania należy ponowić konsultację w celu przeprowadzenia dalszej diagnostyki. W celu dokonania oceny pracy serca i wykrycia ewentualnych nieprawidłowości najczęściej wykonuje się badanie EKG.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/problemy-z-sercem

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-poradzic-sobie-z-nerwica

O postępowaniu w przypadku zawału serca pisaliśmy w artykule:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/co-zrobic-gdy-ktos-ma-zawal-serca

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły