Natalia  (anonim, 46.204.101.) Warszawa 4 miesiące temu

Od 3 lat zażywam Egzyste 600 mg, Velaxin 300 mg i Sulpiryd 400 mg - czy te dawki są za duże i czy mogę odstawić leki?
9,99 zł

Witam
Chciałam prosić o pomoc Leczę się na nerwice 20 lat, miałam już bardzo dużo różnych lekarstw. Od 3 lat zażywam egzyste 600mg velxin 300 mg i Sulpiryd 400 mg Jednak niedawno zaczęłam odczuwać lęki,niepokój i spróbowałam u innego lekarza sięgnąć o pomoc. Pani z dnia na dzień kazała odrzucić velaxin i Sulpiryd i dodała inny lek,ponieważ twierdzi że dawki są dramatyczne. Tak też zrobiłam,ale wystąpiły bóle rąk,nóg,nudności i po kilku dniach wróciłam do moich dawnych lekarstw i dawek. Czy ktoś może też miał takie dawki ? Takie połączenie lekarstw ?

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

4 miesiące temu

Maksymalna dawka dobowa leku Egzysta wynosi 600 mg (w 2 lub 3 dawkach podzielonych), leku Velaxin - 375 mg, a Sulpirydu - 1200 mg. Dawki wymienione w Pani opisie mieszczą się w wartościach dopuszczonych do stosowania przez producentów leków. Decyzję o wdrożeniu konkretnych produktów leczniczych (oraz ich dawek) podejmuje lekarz psychiatra, kierując się analizą stanu pacjenta. Jeżeli po długotrwałej kuracji nadal odczuwa Pani dolegliwości psychiczne, być może faktycznie warto rozważyć zmiany w procedurze leczenia - w tym celu zachęcam do skorzystania z porady lekarza prowadzącego dotychczasową kurację.

Wszystkie wymienione leki powinny być odstawiane powoli, pod kontrolą lekarza, który stopniowo zmniejsza dawkę, obserwując jednocześnie stan pacjenta i wdrażając - w razie konieczności - dodatkowe leczenie. Nie należy przerywać kuracji powyższymi lekami "z dnia na dzień", ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia objawów odstawienia (np. nudności, wymioty, bezsenność, objawy grypopodobne, bóle i zawroty głowy). W opisanej sytuacji powrót do dawnego schematu leczenia wydaje się uzasadniony, a ewentualne zmiany dawkowania należy wprowadzać stopniowo.

Na naszej stronie można sprawdzić dostępność leków oraz dokonać rezerwacji w aptece:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/75408/sulpiryd-teva-tabletki/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/81652/velaxin-er-75-mg-kapsulki-o-przedluzonym-uwalnianiu/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/89741/egzysta-kapsulki/apteki

Zachęcam do poczytania:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zaburzenia-lekowe-nerwica

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-poradzic-sobie-z-nerwica

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły