---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

MR.  (anonim, 77.252.47.) Warszawa 3 lata temu

Czy to normalne, że po 2 dniach przyjmowania leku Velaxin ER czuję się pobudzony, mam powiększone źrenice, suchość w buzi, odczucie, jak by coś w gardle siedziało, a do tego niepokój w środku czuję?

Witam od 2 dni biorę Velaxin 37,5 i zastanawiam się czy moje odczucia są normalne, czuję się pobudzaony, powiększone źrenice, suchość w buzi, od czucie jak by coś w gardle siedziało a do tego niepokój w środku czuję.

7 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Wenlafaksyna - substancja czynna leku Velaxin ER 37,5, która hamuje wychwyt serotoniny i noradrenaliny w mózgu, zaczyna działać po upływie minimum 2 tygodni, zwykle jednak później - po 3-4 tygodniach. Niektóre objawy zaburzeń psychicznych mogą się nasilać na początku terapii. W szczególności dotyczy to myśli o samookaleczeniu lub o popełnieniu samobójstwa, jednak pacjent może odczuwać także niepokój, bezsilność, zmęczenie, osłabienie, nadpobudliwość, bezsenność, rozedrganie, nasilenie depresji czy lęku. Także inne działania niepożądane mogą być bardziej zaznaczone właśnie na początku terapii.
Wynika to z faktu, że leki osłabiają odczuwalność lęku dosyć szybko, natomiast, jak wspomniałam wcześniej - nie od razu działają przeciwdepresyjnie.

W wybranych przypadkach psychiatra może na początku leczenia dołączyć doraźnie leki uspokajające i nasenne, aby znieść wspomniane wyżej objawy do czasu, kiedy ujawni się właściwe działanie leku.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat. O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

popopo (anonim, 83.6.226.) 14 miesięcy temu

ja biore od pol roku zaczynalem od 37,5 teraz biore 150 mg. To zupelnie normalne ze na poczatku tak jest, chociaz wydaje mi sie ze dluzej niz 3 dni nie powinno. Ważne żeby brac regularnie bo kiedy zaczynalem bralem co drugi-trzeci dzien i czulem sie zle caly czas.

Marcelciaka (anonim, 188.146.69.) 17 miesięcy temu

Marzena82 czy bierzesz lek nadal? Ja jestem drugi dzień na velaxinie i czuje ogromny niepokoj, jestem cała mokra, zdezorientowana, mam ogromna suchość w ustach i ogólnie jestem jakaś wystraszona. Czuje się jakbym miała wewnętrzny atak paniki jakiś nie wiem jak to opisać.. a wiąże wielkie nadzieje co do tego leku bo już przerabiałam tyle medykamentów, ze mam dość..

marzena 82 (anonim, 89.64.45.) 17 miesięcy temu

ja miałam wszystkie objawy jak autor postu juz po jednej tabletce
biorę Velaxin 37,5 czuję się pobudzona, powiększone źrenice, suchość w buzi, od czucie jak by coś w gardle siedziało a do tego niepokój w środku czuję. Dodatkowo odruchy wymiotne , gęsia skórka i dreszcze ... Do tego stopnia ze sie wystraszyłam i na drugi dzień nie wziełam tego leku....obdzwoniłam wszystkich mozliwych lekarzy i kazdy mówił ze to normalne i zeby dodatkowo brać np hydroksyzyne do czasu kiedy ujawni się właściwe działanie leku. ( około 2 tyg )

Patryk (anonim, 188.146.47.) 1 rok temu

Hej. Dzisiaj zacząłem brać wenlafaksyne (venlectine) w dawce 75mg i mam dokładnie takie objawy jak opisuje autor posta. Prosze o informacje czy ten stan jest normalny na początku i czy mogę się spodziewać ustapienia tych niepokojących objawow.

Robert (anonim, 5.173.113.) 2 lata temu

Ja miałem początki brania niezafajne,lek zaczął dział dopiero po miesiącu ,ale warto i polecam ten lek ,działa skutecznie👍
Początki są niezafajne ,ale jak już organizm za toleruje lek ,to działa tak jak należy ,i nie polecam samemu zrezygnować z tego leku ,bo odstawienie jest katastrowalne,pominięcia jednej dawki a ja już miałem problemy strach ,leki,wystraszony.ale jest lek skuteczny i pomaga polecam

Kasia (anonim, 46.204.0.) 3 lata temu

Mam dokladnie to samo,dzis wzięłam pierwszą tabletkę. Czy mogę się dowiedzieć od autora postu czy te odczucia minęły? Czy nadal bierze ten lek?

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły