Kinia
około 3 lat temu, Warszawa

Co mogło spowodować nieprzyjemne objawy po zażyciu leku Structum?

Czy są zmiennik struktum 500 bo ostatnio mam bardzo silne zawroty glowy po ich stosowaniu

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dziękujemy za podzielenie się swoją historią.
W kwestii badań klinicznych:
potencjalne leki, zanim zostaną podane zdrowym ochotnikom w pierwszej fazie badań klinicznych, zawsze przechodzą szereg badań laboratoryjnych oraz fazę tzw. badań przedklinicznych na zwierzętach.

Na podstawie przedstawionego przez Panią opisu zdarzenia oraz objawów towarzyszących po zastosowaniu leku Structum, nie jestem w stanie w sposób jednoznaczny stwierdzić, co spowodowało takie, a nie inne Pani samopoczucie.

Jeśli chodzi o odstawienie leków zaordynowanych przez lekarza, jeśli czuje Pani taką potrzebę, proszę skonsultować się z innym lekarzem specjalistą opowiadając mu ze szczegółami, jakie objawy zaobserwowała Pani u siebie po zażyciu leku Structum. Proszę także poinformować lekarza o wszystkich lekach, jakie Pani stosuje. Być może zaproponuje alternatywne metody leczenia, które przyniosą Pani ulgę w dolegliwościach.

Na suchość w gardle, osobiście polecam preparaty zawierające w swoim składzie porost islandzki m.in pastylki do ssania (np. Isla, Fiorda) oraz spraye nawilżające do gardła (np. Glosal, Fiorda spray, Larimax Hydro). Są to preparaty o naturalnym składzie, które dobrze nawilżają gardło jednocześnie regenerując podrażnioną śluzówkę gardła.

Załączam ulotkę leku Structum:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75099/structum-kapsulki/ulotka.

Zachęcam do przeczytania naszego artykułu na blogu dotyczącego badań klinicznych leków:
https://www.gdziepolek.pl/blog/badania-lekow-na-ludziach-oczami-pielegniarki,
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow.

Kazia Piórkowska (anonim, 83.23.253.)
około roku temu

Jestem po zawale, i mam obie panewki bioder zniszczone i lekarz przepisał mi ten wspaniały lek Structum wybrałam 20 tabletek .. Dostałam takie duszności i bule gardła nie mogłam oddychać . Na dodatek myślałam ,że to angina ,miałam całe czerwone gardło.. Poszłam do lekarza i ona oświadczyła,że to zaczerwienienie i więcej nic..Z ledwością przyszłam do domu to nie tylko mnie bolały panewki ale cały kręgosłup.. Na dodatek dała mi lekarka syrop - LEVOpront,który po przyjściu wzięłam bo nie mogłam oddychać.. Okazało się ,że też podrażnia gardło, dodatkowo nie można po nim spać . A biorę od lat Nasen na sen... Wiec nie dość ,że nie mogę sobie pomóc to jeszcze nie mogę spać pomimo tego,że wzięłam Nasen.. A co najważniejsze,to uporczywy kaszel i suchość w gardle. dziwne ten kaszel bo nie ma żadnego śluzu jakbym się czymś zakrztusiła aż do wymiotów.. Teraz widocznie leki testują na ludziach bo zwierzęta są pod ochrona.. Meczę sie już tydzień czasu.. Odrzuciłam wszystko .. Tylko leki na serce i na cukrzycę biorę ..

Dzień dobry,

bardzo dziękuję za to pytanie.

Jednym z działań niepożądanych leku Structum mogą być zawroty głowy. Zamienniki posiadają taką samą substancję czynną, więc mogą powodować podobne dolegliwości. W związku z tym bardzo proszę skontaktować się z lekarzem i wspólnie ustalić dalsze leczenie i ewentualną zmianę leku lub dawkowania.

Działania niepożądane należy zgłaszać, o czym napisaliśmy w tym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Pozdrawiam serdecznie!