Produkty
-
Controloc 20, tabletki
pantoprazole
Produkt na receptę, refundowany, dostępny w 90% aptek
-
Controloc 40, tabletki
pantoprazole
Produkt na receptę, refundowany, dostępny w 89% aptek
-
Controloc Control, tabletki
pantoprazole
Lek bez recepty, dostępny w 94% aptek
-
Aspirin, tabletki
acetylsalicylic acid
Lek bez recepty, dostępny w 80% aptek
-
Diclofenac GSK, czopki
diclofenac
Produkt na receptę, brak ofert
-
Aspirin Cardio, tabletki powlekane
acetylsalicylic acid
Lek bez recepty, dostępny w 87% aptek
Powiązane artykuły
Migrena
Agnieszka Soroko, mgr farm.
Migrena jest przewlekłą chorobą neurologiczną i jedną z najczęstszych przyczyn bólów głowy. Schorzenia nie należy lekceważyć i warto zrobić wszystko, by je kontrolować tak, żeby ataki migreny pojawiały się jak najrzadziej. Na rynku dostępnych jest wiele leków bez recepty i na receptę, które mogą pomóc zarówno w zapobieganiu, jak i w przerywaniu migreny.
Zapalenie żołądka
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
Zapalenie błony śluzowej żołądka, czyli nieżyt żołądka, może mieć przebieg ostry lub przewlekły. Wśród najczęstszych przyczyn schorzenia wymienia się infekcję Helicobacter pyroli i nadużywanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jakie leki są skuteczne w leczeniu nieżytu żołądka? Jak zapobiegać nawrotom choroby?
Leki przeciwbólowe
Olga Sierpniowska, mgr farm.
Męczy Cię czasem ból głowy, zęba albo brzucha? W aptece można kupić bez recepty wiele leków przeciwbólowych w postaci tabletek lub kapsułek doustnych, maści, żeli i plastrów czy zawiesin lub granulatów.
Trawienie i układ pokarmowy
Maciej Klimczyk, mgr farm.
Na jakość naszego trawienia wpływa nie tylko to, co jemy, ale również to, w jakiej kondycji jest nasz układ pokarmowy, a w szczególności żołądek, wątroba i trzustka. To właśnie zaburzenia pracy tych narządów odpowiadają najczęściej za dolegliwości trawienne.
Zdrowe mięśnie, stawy i kości
Magdalena Miduch, mgr farm.
Mięśnie, stawy oraz kości składają się na tak zwany aparat ruchu, a gdy są zdrowe i sprawne, pozwalają nam cieszyć się każdym aspektem życia, związanym z aktywnością fizyczną. Kiedy wszystko sprawnie funkcjonuje, praktycznie ich nie zauważamy, ale wystarczy drobny uraz typu skręcenie, tzw. zakwasy poprzedzone nadmiernym wysiłkiem, czy też długi okres rekonwalescencji po złamaniu, a odczuwamy znaczny dyskomfort i tracimy radość z normalnego funkcjonowania.
Leki bez recepty - czy na pewno są bezpieczne?
Maciej Klimczyk, mgr farm.
Z prostymi dolegliwościami zdrowotnymi radzimy sobie sami, stosując leki dostępne bez recepty. To duże udogodnienie, lecz z drugiej strony również spore zagrożenie dla zdrowia. Preparaty dostępne bez recepty mogą wywoływać poważne problemy, takie jak krwawienie z przewodu pokarmowego, zaostrzenie objawów chorobowych którym chcieliśmy przeciwdziałać, uzależnienie po dłuższym stosowaniu, a nawet doprowadzić do śmierci. Samodzielne leczenie zgagi czy kataru może prowadzić do poważnych powikłań. Jak sobie z tym radzić, kiedy powiedzieć "stop" i jak to zrobić bez szkody dla naszego zdrowia?
Migrena - niezwykły ból głowy
Agnieszka Soroko, mgr farm.
Znowu boli Cię głowa? Migrena – choroba przewlekła czy świetna wymówka? Czym jest migrena i jak sobie z nią radzić? Czy da się ją wyleczyć? Wiele osób zadaje sobie te pytania, bo cierpią oni sami lub ich bliscy, nawet małe dzieci. Bo często traktowana pobłażliwie przypadłość nie jest tylko bólem głowy.
Jak pozbyć się zakwasów?
Antonina Kłudkiewicz, mgr farm.
Pierwsze przeciwności, jakie napotykają osoby rozpoczynające aktywność fizyczną to… zakwasy. Jak im zapobiegać i jak się ich szybko pozbyć?
Czy bać się działań niepożądanych leków?
Olga Sierpniowska, mgr farm.
Po wykupieniu leku przeczytałeś ulotkę i przeraziła Cię liczba wymienionych w niej działań niepożądanych. Nie wiesz co o tym myśleć i zastanawiasz się być może, czy w ogóle powinieneś ten produkt zażywać. A może zacząłeś stosować lek i wydaje Ci się, że źle się po nim czujesz? Przeczytaj, co należy wiedzieć na ten temat.
Czy można łączyć leki ze sobą?
Olga Sierpniowska, mgr farm.
Stosujesz kilka różnych leków i zastanawiasz się, czy można przyjąć wszystkie jednocześnie? Czym grozi niewłaściwe łączenie leków i jakich połączeń warto unikać, żeby sobie nie zaszkodzić? Jakie leki warto brać razem, aby zwiększyć skuteczność farmakoterapii? - tego dowiecie się z naszego artykułu!
Czy miesiączka musi boleć?
Olga Sierpniowska, mgr farm.
Kobiety są zgodne - bolesne miesiączki to zmora, która nie pozwala normalnie pracować, uczyć się i cieszyć życiem. Problem trudnych menstruacji może dotyczyć nawet co drugiej z nich i jest szczególnie nasilony wśród młodych kobiet. Jak sobie z nim radzić?
Ból i gorączka
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
Gorączka, stan podgorączkowy oraz bóle mogą towarzyszyć przeziębieniu, grypie oraz innym chorobom. W aptece bez recepty kupić można leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe, m.in. w postaci tabletek, kapsułek, czy czopków, które pozwolą zwalczyć te dokuczliwe objawy.
Ból głowy i migrena
Klaudia Błaszczyk, mgr farm.
Bóle głowy miewa prawie każdy - częściej lub rzadziej, mocniejsze lub słabsze, pulsujące, tępe, migrenowe. Mogą nas dopaść w najmniej spodziewanym momencie. Warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić oraz które preparaty dostępne w aptece bez recepty można zażyć.
Ból zęba
Klaudia Błaszczyk, mgr farm.
Ból zębów może zdarzyć się u każdej osoby. Często jest wyjątkowo nieprzyjemny, przeszywający. Warto wiedzieć, jak sobie z nim radzić.
Ból mięśni i stawów
Klaudia Błaszczyk, mgr farm.
Ból mięśni i stawów może pojawić się po intensywnym wysiłku, być wynikiem stanów zapalnych, skręceń i innych urazów. Może towarzyszyć również grypie. Preparaty dostępne w aptece pozwalają poczuć nam się lepiej.
Bóle menstruacyjne
Klaudia Błaszczyk, mgr farm.
Przeciętnie kobieta miesiączkuje 450 razy w ciągu swojego życia. Okres trwa kilka dni, a więc czas ten w sumie to kilka lat życia. Nierzadko szczególnie początkowe dni są trudne - ból, skurcze, dyskomfort w brzuchu. Preparaty z apteki mogą pomóc w przetrwaniu tego okresu.
Jakie leki przeciwbólowe stosować?
Olga Sierpniowska, mgr farm.
Ból to doświadczenie, którego każdy z nas pragnie uniknąć. Chociaż pełni on ważną funkcję ostrzegawczą, jeśli jest nasilony lub przewlekły - staje się doznaniem wyłącznie negatywnym. Ból zabiera radość życia, ogranicza, a czasami nawet uniemożliwia codzienną aktywność. Jak walczyć z bólem?
Skonsultuj się z lekarzem on-line
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację
Podobne pytania:
Czy gdy biorę lek Dutilox mogę brać leki osłonowe na żołądek?
5
odpowiedzi
Dari,
około 2 lat temu
Po jakim czasie zażyć Nimesil, jeśli na czczo przyjmę omeprazol?
7
odpowiedzi
Julia,
około 12 miesięcy temu
Czy można stosować razem Fibraxine i Duphalac i jak długo?
5
odpowiedzi
Weronika,
około 13 dni temu
Jakie leki przeciwbólowe stosować w trakcie terapii Velaxin ER i Trittico?
30
odpowiedzi
Szym,
około miesiąca temu
Czy Sulfarinol został wycofany z aptek?
154
odpowiedzi
Ola,
około roku temu
Czy mogę łączyć Dexak i Antidol podczas bólu zęba?
5
odpowiedzi
Xyz.,
około 10 miesięcy temu
Dlaczego wycofano Bioparox?
17
odpowiedzi
Alex,
około 2 lat temu
Czy mogę zamienić Xarelto na Eliquis? Który z nich ma mniejsze skutki uboczne?
7
odpowiedzi
LL,
około roku temu
Dlaczego producent wkładki Levosert nie informuje o działaniach niepożądanych?
7
odpowiedzi
Kasia,
około 12 miesięcy temu
Czy Transtec może być naklejony na klace piersiowej podczas rezonansu kręgosłupa?
5
odpowiedzi
Bruno,
około 2 miesięcy temu
Czy Olfen Uno można łączyć z innymi lekami przeciwbólowymi?
8
odpowiedzi
Paweł ,
około roku temu
W której aptece kupię Nasen bez recepty?
5
odpowiedzi
gdziekupie dzielnicawilanow,
około 11 miesięcy temu
Jakie zioła stosować na refluks i zapalenie żołądka?
5
odpowiedzi
Kobieta,
około 8 dni temu
Ile kosztuje lek Aimovig?
7
odpowiedzi
Anna,
około roku temu
Czy można pić mleko z czosnkiem i masłem jeśli mam kamicę woreczka żółciowego i refluks?
10
odpowiedzi
Klara,
około 9 dni temu
Ostatnio aktywni specjaliści:
Barbara Mierzwinska
ekspert