---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Karolina  (anonim, 164.127.228.) Warszawa 13 miesięcy temu

Zapomniałam przyjąć tabletki ,,różowej ", ostatniej z opakowania, zorientowałam się następnego dnia o godzinie 8., ale omyłkowo wzięłam placebo. Oczywiście zapomnianą różową przyjęłam gdy zorientowałam się o pomyłce.. Co w tej sytuacji, przerwana ochrona?
20,00 zł

Witam , mój problem wygląda w ten sposób.. Zapomniałam przyjąć tabletki,,różowej " ostaniej z opakowania ( miałam ją przyjąć o 18) natomiast zorientowałam się następnego dnia o godzinie 8. Niestety nie spojrzałam i wzięłam nie tą tabletke co trzeba (wzięłam placebo ) ... dopiero o pomyłce zorientowałam się o godzinie 18 gdy miałam przyjąć tabletke już wcześniej wzięta o godzinie 8 . Oczywiście zapomnianą różową przyjęłam gdy zorientowałam się o pomyłce.. Co w tej sytuacji, przerwana ochrona? , dodatkowa antykoncepcja ?

5 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

13 miesięcy temu

Tak, w takiej sytuacji musi Pani postąpić zgodnie z opisem nr 1 w przypadku pominięcia tabletki w 3 tygodniu stosowania. Podczas przyjmowania kolejnego opakowania tabletek (bez przerwy na placebo), zwykle nie występuje krwawienie z odstawienia, natomiast mogą się pojawić plamienia śródcykliczne. Osobiście, radziłabym stosować zabezpieczenie mechaniczne przez kolejny tydzień (potem wszystko wraca do normy - zakładając, że tabletki będą przyjmowane regularnie).

Karolina  (anonim, 164.127.228.) 13 miesięcy temu

Przyjmuje vibin mini . Przepraszam jeszcze raz zapytam .
W środę normalnie przyjęłam tabletke różową , w czwartek natomiast miałam wziąć ostatnią różową z opakowania , lecz zapomniałam, dziś o 8.00 przypomniałam sobie o zaniechaniu i wzięłam pomyłkowo pierwszą tabletke placebo (białe) zamiast tej różowej, o godzinie 18 (gdzie przyjmuje tabletki ) zorientowałam się że wzięłam nie tą co trzeba. Czy w tej sytuacji jeśli jutro zacznę nowe opakowanie tabletek będę miała zaburzoną równowagę jeśli chodzi o krwawienie oraz ochronę antykoncepcyjną, i kiedy dokładnie mogę być już 100% chroniona przed ciąża

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

13 miesięcy temu

Tak, tak wynika z procedury. Które dokładnie tabletki Pani przyjmuje?

Karolina (anonim, 164.127.228.) 13 miesięcy temu

W takim razie jeśli dziś przyjęłam o godzinie 8 rano tabletke placebo ,natomiast o godzinie 18 zapomnianą różową, która miałam wziąć wczoraj ... jutro mam przyjmować nowe opakowanie od początku ?

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

13 miesięcy temu

W takiej sytuacji, skuteczność antykoncepcji może nie być zachowana.

Zazwyczaj (w przypadku tabletek, które mają również w opakowaniu placebo), stosuje się dwie możliwości, gdy pacjentka zapomni przyjąć leku w 3 tygodniu stosowania:

1. Należy przyjąć jak najszybciej pominiętą tabletkę aktywną, wyrzucić placebo i rozpocząć następnego dnia nowe opakowanie tabletek.

2. Można przerwać stosowanie tabletek (gdy pacjentka zorientuje się, że nie przyjęła leku), rozpocząć wcześniej stosowanie placebo i po skończeniu - zacząć normalnie drugie opakowanie.

Ponieważ zdążyła Pani przyjąć "zapomnianą" tabletkę, obowiązuje teraz procedura nr 1. Analizując opis, nie przyjęła Pani tabletki aktywnej w sumie dwa dni z rzędu, co oznacza, że działanie leku może być osłabione i przez kolejne 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie. Jeżeli w ciągu tygodnia od opisanej sytuacji doszło do zbliżenia, należy wykluczyć ciążę. Jeżeli od stosunku nie upłynęło więcej niż kilkadziesiąt godzin, można rozważyć antykoncepcję awaryjną.

Na naszej stronie można skorzystać z odpłatnej teleporady (również z ginekologiem) w zakładce e-wizyta:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-ginekologiem

Zachęcam do poczytania:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły