Najciekawsze artykuły na GdziePoLek w 2018 roku

W 2018 roku napisaliśmy dla Was prawie 300 artykułów na różne tematy związane m.in. ze zdrowiem, lekami i funkcjonowaniem apteki. Lubimy wyciągać wnioski, co czyta się Wam najlepiej, a co jest mniej interesujące, dlatego również w tym roku podsumowaliśmy najczęściej czytane przez Was artykuły - zobaczcie sami!

Każdy z nas jest od czasu do czasu pacjentem w aptece, w której to zwykle dzieje się więcej, niż moglibyśmy się spodziewać. Najczęściej czytany artykuł, który wywołał burzę zarówno wśród pacjentów, jak i farmaceutów - 10 zdań, których lepiej nie mówić w aptece - to zestawienie bardzo ciekawych wskazówek Olgi :)

Serce i układ krążenia okazały się jednymi z tematów przewodnich w 2018 roku. Nic dziwnego - w końcu kto z nas nie chce pomóc sobie lub swoim rodzicom czy dziadkom, by cieszyli się jak najlepszym zdrowiem? Problemy z sercem autorstwa Andrzeja, leki przeciwzakrzepowe Kuby, a także mój krótki przewodnik przeciwmiażdżycowy - podrzucam, jeśli jeszcze nie czytaliście :)

Martyna napisała dla nas relację pacjentki na temat wielkiego problemu ostatnich lat - zespołu jelita drażliwego. Z tą chorobą da się żyć, ale trzeba wiedzieć jak. To zresztą dotyczy nie tylko chorób, ale również ciąży i porodu, do którego Olga pomaga przygotować się w artykule Torba do szpitala, czyli co zabrać na porodówkę.

W zeszłym roku nie zapomnieliśmy o naszych mniejszych przyjaciołach, czyli zwierzętach domowych. Jeśli masz psa, kota, królika albo innego pupila - na pewno zainteresowały Cię artykuły Marysi o lekach dla zwierząt w aptekach oraz lekach szkodliwych dla zwierząt.

Wiecie, że można na nas liczyć, gdy w świecie farmaceutycznym dzieje się coś ważnego dla pacjentów. Staraliśmy się pomóc, gdy wiele serii leków z walsartanem zostało wycofanych z obrotu. Olga podpowiadała Wam również co dwa miesiące, jak wyglądały nowe listy refundacyjne oraz których leków mogło zabraknąć w aptekach.

Na naszym blogu nie zabrakło też treści dla osób zainteresowanych nowymi technologiami, m.in. artykuł Bartka i Tomka - Pożegnanie z Google Maps, wzbudził emocje nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

W poprzednich latach było ciekawie, a tym razem również nie zawiedziemy :) Śledźcie więc naszą stronę, profil oraz grupę na Facebooku, żeby otrzymywać najświeższe informacje. Zapraszamy też do poznania naszych farmaceutów, którzy są do Waszej dyspozycji, jeśli potrzebujecie porady związanej ze zdrowiem lub stosowanymi lekami. Na Zapytaj farmaceutę można zadać pytanie bez wychodzenia z domu, anonimowo i za darmo.

Wyślij mi powiadomienie email o każdym nowym artykule

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Koronawirus - kiedy będzie lek i szczepionka?

Mimo że choroba wywoływana przez koronawirusa SARS-CoV-2 (2019-nCoV) ma ciężki przebieg tylko u 15-20% zarażonych, a jej śmiertelność wynosi niecałe 3%, w walkę z nią zaangażowanych jest wiele firm farmaceutycznych i ośrodków badawczych, które niestrudzenie pracują nad wynalezieniem skutecznego leku i szczepionki na COVID-19.