Najciekawsze artykuły na GdziePoLek w 2019 roku

Z roku na rok piszemy dla Was więcej artykułów na temat zdrowia - w 2019 było ich ponad 300! Ostatnio wydarzyło się w GdziePoLek naprawdę wiele. Zobaczcie nasze podsumowanie - jakimi treściami zaskoczyliśmy Was w 2019 roku?

Prym na GdziePoLek wiodła w zeszłym roku antykoncepcja. Najchętniej czytaliście o tabletce po, jednak wszystkie treści związane z zapobieganiem ciąży, zdrowiem seksualnym oraz płodnością były często odwiedzane. Nasi farmaceuci zauważają, że temat ten spędza sen z powiek wielu naszym pacjentom, o czym świadczy mnogość pytań na Zapytaj farmaceutę o stosowanie różnych metod antykoncepcyjnych, ich skuteczność oraz łączenie z innymi lekami. Właśnie dlatego powstał na naszym portalu artykuł Edukacja seksualna: pacjenci pytają farmaceutów, który odbił się naprawdę szerokim echem w mediach, jako ten, który odkrywa prawdę na temat edukacji seksualnej w Polsce.

Nie tylko ludzie przyjmują środki lecznicze. Czasem niestety musimy zastosować lek u naszego zwierzaka. Nie warto robić tego na własną rękę, dlatego cieszymy się, że czytaliście porady lekarza weterynarii na GdziePoLek. Warto wiedzieć, jakie preparaty z aptek mogą być zastosowane u naszych pupili, a które wręcz mogą im zaszkodzić.

Już wiecie, że na portalu możecie znaleźć wiele treści dotyczących chorób, leczenia oraz preparatów z aptek, z czego dużą popularnością cieszyły się środki do znieczulenia miejscowego, problemy z sercem oraz tematy psychologiczno-psychiatryczne, m.in. depresja czy bezsenność.

Od dawna monitorujemy również problem dotykający milionów chorych w Polsce, a mianowicie dostępność i refundacja leków. Były to bardzo ważne tematy w 2019 roku i prawdopodobnie nic się w tym zakresie nie zmieni. Bardzo jednak ważnym jest, by być na bieżąco i dzięki temu móc reagować w porę. Właśnie dlatego nadal zachęcam do śledzenia artykułów na temat refundacji, leków zagrożonych brakiem dostępności oraz leków deficytowych, czyli takich, które bardzo trudno jest dostać w aptekach lub jest to wręcz niemożliwe. Nasze niezależne analizy obejmują informacje zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

W polskiej medycynie i farmacji zaszło naprawdę sporo zmian, m.in. wprowadzono receptę elektroniczną, której to zawiłości staraliśmy się Wam wyjaśnić, by było Wam łatwiej wykupić leki na nowych zasadach.

Lista TOP 5 artykułów na GdziePoLek

  1. Tabletka po, czyli antykoncepcja awaryjna
  2. Czy szczepionka na alergię Novo-Helisen Depot będzie refundowana?
  3. Jak zrealizować e-receptę w aptece?
  4. Leki dla zwierząt w aptekach
  5. Środki do znieczulenia miejscowego

Tematów w 2019 roku było wiele i cały czas będzie ich przybywać. Gdybyście chcieli rozpocząć nową dyskusję, to możecie to zrobić na naszej grupie na Facebooku. Zachęcam również do śledzenia naszego fanpage oraz zadawania pytań farmaceutom GdziePoLek na forum Zapytaj farmaceutę. Do zobaczenia... a może lepiej - do napisania! :)

Wyślij mi powiadomienie email o każdym nowym artykule

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Leki, które zniknęły z aptek: czerwiec 2021

Właśnie mijają dwa lata, od kiedy GdziePoLek zaczął systematycznie, w cyklu dwumiesięcznym publikować jedyny niezależny raport o brakach leków. W tę okrągłą rocznicę sytuacja z dostępnością medykamentów jest stabilna. Liczba braków wynosi 23 i nie zmieniła się od ostatniego zestawienia. Powody do niepokoju na najbliższą przyszłość może jednak dawać systematyczny spadek dostępności leków przeciwzakrzepowych.