Wakacyjna apteczka

Na wakacyjny czy urlopowy wyjazd warto odpowiednio się przygotować. Ważne jest zapewnienie sobie i towarzyszom podróży ochrony przed niekorzystnymi czynnikami, np. ostrym słońcem czy też przed owadami. W trakcie wypoczynku poza domem mogą przydarzyć się również nieprzewidziane sytuacje, jak zatrucie, skaleczenie czy infekcja.

Jakie produkty warto wziąć ze sobą na wyjazd?

Warto sprawdzać regularnie daty ważności produktów z wakacyjnej apteczki i wymieniać te, w których została ona przekroczona. Trzeba mieć na uwadze, że niektóre produkty (np. kremy na słońce) nadają się do użycia jedynie jakiś czas po otwarciu, co jest zaznaczone na opakowaniu. Należy również pamiętać o odpowiedniej temperaturze przechowywania leków.

Polub nasz profil na Facebooku:


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 30.04.2019 13:36:57

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o.o.

Powiązane artykuły

Biegunka

Biegunka (rozwolnienie) to stan, kiedy stolec jest oddawany znacznie częściej niż normalnie i najczęściej ma płynną konsystencję i brzydki zapach. Może być spowodowana zatruciem, stresem lub nieprawidłową dietą.

Najnowsze pytania

W której aptece dostępny jest żel hydrokoloidowy GranuGEL?
Gdzie jest dostępny granuflex żel
odpowiada Katarzyna Domagała

Gdzie można kupić plastry z substancjami należącymi do kategorii ATC D03AX?
GDZIE MOGE KUPIC LUB ZAMOWIC PLASTER KATEGORIA ATC DO3AX
odpowiada Katarzyna Domagała

Na Twoje pytania w temacie wakacyjna apteczka odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.

Produkty

Brak produktów przypisanych do tego tematu.