Rośliny na odchudzanie i oczyszczanie

Marzysz o szczupłej sylwetce na lato? Sprawdź, jakimi naturalnymi metodami możesz wpłynąć na poprawę przemiany materii, krok po kroku osiągając wyznaczony cel. Przedstawiamy rośliny, których dobroczynne właściwości od wieków wykorzystywane są w oczyszczaniu organizmu z toksyn i wspomaganiu procesów odchudzania.

Guarana – na spalanie tkanki tłuszczowej

Jak działa guarana?

Jak przygotować guaranę?

1 łyżeczkę proszku (np. Guarana Ziolovital Premium, Guarana Intenson) zalej gorącą, ale nie wrzącą wodą. Pij 1-2 razy dziennie zamiast kawy. Możesz również proszek dodać do jogurtu, soku lub kakao.

Guarana dostępna jest na rynku w formie gotowych preparatów (np. Guaranax, Guarana) oraz jest składnikiem wielu preparatów złożonych stosowanych w celu poprawy koncentracji (np. Sesja, MB Active, Vigor up!).

Babka płesznik – na hamowanie apetytu

Jak działa babka płesznik?

Jak przygotować babkę płesznik?

Nasiona (np. Nasienie babki płesznika) najlepiej spożywaj „na chłodno”, tzn. dodaj do jogurtu lub sporządź kleik (nie zalewaj gorącą wodą!): 8 łyżeczek 2-3 razy dziennie, 30 minut przed posiłkami (wtedy zmniejsza apetyt). Popijaj dużą ilością wody.

Babka płesznik występuje również w gotowych preparatach dostępnych w aptece (np. Błonnik z łusek babki płesznik, Zdrovit Protect Błonnik, Fitoterapia Babka Płesznik).

Nie stosuj babki płesznik jeśli masz cukrzycę lub niedrożność jelit.

Zielona herbata – na oczyszczanie organizmu z toksyn

Jak działa zielona herbata?

  • częste picie oczyszcza organizm z toksyn,
  • hamuje wchłanianie tłuszczów z pożywienia,
  • wpływa korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej,
  • zwiększa wytwarzanie ciepła przez organizm i przyspiesza zużycie spożytych tłuszczów, a tym samym spalanie kalorii,
  • poprawia proces trawienia i wpływa na metabolizm wątrobowy,
  • zapobiega wielu chorobom, m.in. miażdżycy, nowotworom i chorobom neurodegeneracyjnym, np. chorobie Alzheimera.

Jak przygotować zieloną herbatę?

1 łyżeczkę suszu (np. Apteonatura Herbata Zielona, Herbata Fix Zielona, Zielona Herbata Liściasta) zalej szklanką wody o temp 80°C (nie zalewaj wrzątkiem!). Woda użyta do parzenia powinna być przefiltrowana, niechlorowana i uboga w wapń (można użyć wody mineralnej spełniającej kryteria). Zaparzaj około 3 minut. Pij do 10 filiżanek dziennie.

Zieloną herbatę można zaparzać wiele razy tzn. te same fusy można zalewać wodą i zaparzać wielokrotnie. Herbata z pierwszego parzenia ma działanie pobudzające i orzeźwiające (dzięki zawartości kofeiny), podczas gdy herbata z drugiego i kolejnego parzenia działa relaksacyjnie i uspokajająco (do picia przed snem).

Zielona herbata dostępna jest również w formie kapsułek (np. Vitana Cidrex Plus Odchudzanie Ocet Jabłkowy + Zielona Herbata, Zielona Herbata Ekstrakt, Zioła w tabletkach Zielona Herbata).

Młody jęczmień – na przywrócenie równowagi organizmu

Jak działa młody jęczmień?

Jak przygotować młody jęczmień?

1 łyżeczkę proszku z zielonego jęczmienia lub trawy jęczmiennej (np. Młody Jęczmień Forte Slim Saszetki) rozpuść w szklance wody lub soku owocowego o temperaturze pokojowej (zbyt gorący płyn dezaktywuje enzymy i witaminy). Sok należy pić 2-3 razy dziennie, 30 minut przed posiłkiem. Proszek możesz również dodać do jogurtu, płatków lub sałatki.

Młody jęczmień dostępny jest także w formie gotowego preparatu w kapsułkach (np. Młody Jęczmień, Pure Herbs Młody Jęczmień Premium) lub w tabletkach (np. Młody Jęczmień, Młody Jęczmień Forte Slim).

Stosując wszelkie preparaty wspomagające odchudzanie musimy pamiętać, iż w procesie odchudzania bardzo ważne jest przede wszystkim mądre odżywianie w postaci dobrze zbilansowanej diety dostarczającej organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych, picie wody oraz wprowadzona w rutynę dnia codziennego aktywność fizyczna.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, zawsze możesz zadać pytanie farmaceutom GdziePoLek.

Polub nasz profil na Facebooku:


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 10.05.2018 09:41:12

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o.o.

Najnowsze pytania

Waga
Gdzie dostanę Therm Line Fast?
odpowiada Maciek

Jak szybko schudnąć?
Proszę o jakieś rady na to, jak mogę szybko schudnąć. Co mam robić, jakie leki brać? Może nawet coś na receptę? Forma do lata sama się nie zrobi :(
odpowiada Katarzyna Borkowska

Dawkowanie
Dzień dobry. Mysimbe przyjmuje od 10 dni. Lekarz zalecił brać ja 2×1 . Przez pierwszy tydzień z uwagi na strach przed skutkami ubocznymi brałam 1×1. P...
odpowiada Olga Sierpniowska

Na Twoje pytania w temacie rośliny na odchudzanie i oczyszczanie odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.