Glukometry i paski do glukometrów

Produkt na receptę

Accu-Chek Performa test paskowy

Accu-Chek Performa to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi pełnej. Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Do użytku wyłącznie z glukometrami z linii Accu-Chek.

Produkt na receptę

Contour Plus test paskowy

Contour Plus to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi pełnej. Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Do użytku wyłącznie z glukometrami z linii Contour Plus.

Produkt na receptę

One Touch Select Plus test paskowy

One Touch Select Plus to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Paski posiadają zwiększoną ilość punktów pomiarowych, a dodatkowe elektrody zapobiegają wpływowi hematokrytu na wynik. Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Do użytku wyłącznie z glukometrami z linii One Touch Select Plus.

Produkt na receptę

Ixell test paskowy

Ixell to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi kapilarnej. Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Do użytku wyłącznie z glukometrami z linii Ixell.

Produkt na receptę

Contour Ts test paskowy

Contour Ts to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi kapilarnej. Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Do użytku wyłącznie z glukometrami z linii Contour.

Produkt na receptę

Abra test paskowy

Abra to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi kapilarnej. Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Do użytku wyłącznie z glukometrami z linii Abra.

Produkt na receptę

Optium Xido - Paski Testowe Do Pomiaru Stężenia Glukozy We Krwi test paskowy

Optium Xido - Paski Testowe Do Pomiaru Stężenia Glukozy We Krwi przeznaczone do samokontroli. Paski posiadają czujnik minimalnej objętości próbki krwi oraz możliwość dokroplenia krwi. Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Do użytku wyłącznie z glukometrami z linii Optimum Xido.

Produkt na receptę

Gluco Maxx test paskowy

Gluco Maxx to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi kapilarnej w małej próbce (0,5 µl). Podaje wynik po 5 sekundach. Do użytku wyłącznie z glukometrami z linii Glucomaxx.

Produkt na receptę

Glucosense test paskowy

Glucosense to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi kapilarnej. Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Do użytku wyłącznie z glukometrami z linii Glucosense.

Produkt na receptę

Evercare test paskowy

Evercare to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi kapilarnej w niewielkiej ilości (1 µl), podając wynik po 5 sekundach. Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Do użytku wyłącznie z glukometrami z linii Evercare.

Produkt na receptę

Keto-Diastix test paskowy

Keto-Diastix to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru obecności i stężenia glukozy oraz ciał ketonowych w moczu. U osób chorych na cukrzycę substancje te mogą pojawiać się w moczu, a ich monitorowanie jest niezbędne. Paski zawierają pole testowe, które po zanurzeniu w moczu zmieniają kolor w obecności glukozy i kwasu acetylooctowego, co można porównać ze wzornikiem na butelce.

Produkt na receptę

Cera-Chek 1code test paskowy

Cera-Chek 1code to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi kapilarnej. Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Do użytku wyłącznie z glukometrami z linii Cera-Check 1code.

Produkt na receptę

Diagomat Strip test paskowy

Diagomat Strip to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi kapilarnej. Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Do użytku wyłącznie z glukometrem Diagomat.

Produkt na receptę

Vivachek Ino test paskowy

Vivachek Ino to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt posiada 8 elektrod testowych dla uzyskania wiarygodnych wyników, ograniczając wpływ zmian temperatury i hematokrytu. Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Paski nie wymagają kodowania.

Produkt na receptę

Glucocard 01 Sensor test paskowy

Glucocard 01 Sensor to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi kapilarnej w małej próbce (0,3 µl). Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Zakres pomiarowy: 10–600 mg/dL.

Produkt na receptę

Wellion Symphar test paskowy

Wellion Symphar to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi kapilarnej podając wynik po 6 sekundach. Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Zakres pomiaru: 20-600 mg/dl. Do użytku wyłącznie z glukometrami z linii Wellion Calla.

Produkt na receptę

Microdot test paskowy

Microdot to paski do pomiaru glukozy przeznaczone do samokontroli. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi kapilarnej w małej próbce (0,6 µl). Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Do użytku wyłącznie z glukometrami Microdot.

Produkt na receptę

Eusure test paskowy

Eusure to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi kapilarnej. Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Do użytku wyłącznie z glukometrami z linii Eusure.

Produkt na receptę

Accu-Chek Instant test paskowy

Accu-Chek Instant to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi kapilarnej z palca, dłoni, przedramienia i ramienia. Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Do użytku wyłącznie z glukometrami z linii Accu-Chek. Zakres pomiarowy: 10–600 mg/dL (0,6–33,3 mmol/L).

Produkt na receptę

Rightest Gs100 test paskowy

Rightest Gs100 to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi kapilarnej w małej próbce (1,4 µl). Budowa paska ułatwia jego zakładanie i wyjmowanie, a także zabrudzenie krwią. Zastosowana metoda to elektrotransmisja z metalem szlachetnym. Do użytku wyłącznie z glukometrem Rightest GM 100.

Produkt na receptę

Glucocard Vital Sensor Blood Glucose Test Strips test paskowy

Glucocard Vital Sensor Blood Glucose Test Strips to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi kapilarnej. Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Do użytku wyłącznie z glukometrem Glucocard 01 Sensor.

Produkt na receptę

Supercheck 1 test paskowy

Supercheck 1 to paski testowe przeznaczone do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi kapilarnej, podając wynik po 6 sekundach. Zastosowana metoda to reakcja chemiczna z enzymem swoistym w stosunku do D-glukozy. Do użytku wyłącznie z glukometrem BTM SuperCheck 1.

Wyrób medyczny

Abra glukometr

Abra to glukometr przeznaczony do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Posiada duży, czytelny wyświetlacz i podaje wynik po 5 sekundach, niewielkiej ilości próbki krwi (0,5 µl). Glukometr włącza się po włożeniu paska i wyłącza automatycznie. Ponadto posiada system przypomnień o pomiarach i pamięć wyników. Zakres pomiaru: 20-600 mg/dl.

Wyrób medyczny

Accu-Chek Performa glukometr

Accu-Chek Performa to glukometr przeznaczony do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Posiada duży, czytelny wyświetlacz i podaje wynik po 5 sekundach, niewielkiej ilości próbki krwi. Glukometr nie wymaga kodowania oraz włącza się po włożeniu paska i wyłącza automatycznie. Ponadto posiada system przypomnień o pomiarach i pamięć wyników.

Wyrób medyczny

BeneCheck paski do pomiaru glukozy test paskowy

BeneCheck paski do pomiaru glukozy przeznaczone do samokontroli. Produkt pozwala monitorować stężenie glukozy we krwi kapilarnej w małej próbce, podając wynik po 10 sekundach. Zakres pomiaru: 1.1mmol - 33.3mmol. Do użytku wyłącznie z glukometrami Benecheck GLU PLUS/DUAL/PLUS.

Wyrób medyczny

Ixell glukometr

Ixell to glukometr przeznaczony do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Posiada duży, czytelny wyświetlacz i nie wymaga kodowania. Glukometr włącza się po włożeniu paska i automatycznie wyrzuca pasek po pomiarze. Ponadto posiada obszerną pamięć wyników i funkcję średnich glikemii.

Wyrób medyczny

Optium Xido - Paski Testowe Do Pomiaru Stężenia Ciał Beta-Ketonowych We Krwi test paskowy

Optium Xido - Paski Testowe Do Pomiaru Stężenia Ciał Beta-Ketonowych We Krwi przeznaczone do samokontroli. Do użytku z glukometrami z linii Optimum Xido, podaje wynik po 10 sekundach. Po uzyskaniu wysokiego stężenia glukozy we krwi, możliwa jest kontrola poziomu ciał ketonowych i odpowiednia reakcja w przypadku zagrożenia zdrowia.

Wyrób medyczny

Evercare Easy glukometr

Evercare Easy to wielofunkcyjny system diagnostyczny do pomiaru stężenia glukozy, ciał ketonowych i cholesterolu całkowitego we krwi.

Wyrób medyczny

Accu-Chek Active glukometr

Accu-Chek Active to glukometr przeznaczony do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Posiada duży, czytelny wyświetlacz i podaje wynik po 5 sekundach, niewielkiej ilości próbki krwi. Sygnalizuje naniesienie zbyt małej ilości krwi i umożliwia jej dokroplenie, a także nałożenie jej na pasek poza glukometrem. Ponadto posiada system przypomnień o pomiarach i pamięć wyników. Możliwość transferu danych za pomocą USB.

Wyrób medyczny

Rightest Gm100 Meter glukometr

Rightest Gm100 Meter to glukometr przeznaczony do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Posiada duży, czytelny wyświetlacz i podaje wynik po 8 sekundach, niewielkiej ilości próbki krwi (1,4 µm). Glukometr nie wymaga kodowania oraz włącza się po włożeniu paska i wyłącza automatycznie. Ponadto posiada wbudowaną pamięć wyników. Zakres pomiaru: 10-600 mg/dl.

Wyrób medyczny

Diagnostic Gold System glukometr

Diagnostic Gold System to glukometr przeznaczony do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Posiada duży, czytelny wyświetlacz i podaje wynik po 5 sekundach. Glukometr nie wymaga kodowania oraz włącza się po włożeniu paska i wyłącza automatycznie. Ponadto posiada alarmy informujące o hipoglikemii i hiperglikemii i pamięć wyników.

Wyrób medyczny

Microdot glukometr

Microdot to glukometr przeznaczony do samodzielnego pomiaru stężenia glukozy we krwi. Posiada duży, czytelny wyświetlacz i alarm dźwiękowy poprawnie wykonanego testu. Podaje wynik po 10 sekundach z niewielkiej ilości próbki krwi (0,6 µl). Glukometr włącza się po włożeniu paska i wyłącza automatycznie. Ponadto posiada system przypomnień o pomiarach i pamięć wyników, a także możliwość przesłania danych za pomą USB.

Oznaczanie stężenia glukozy we krwi (glikemii) jest kluczowym elementem samokontroli cukrzycy. W warunkach domowych, pomiaru dokonujemy przy użyciu glukometru - niewielkiego urządzenia pozwalającego na uzyskanie wyniku w ciągu kilkunastu sekund. Konieczne jest także posiadanie pasków testowych oraz nakłuwacza i lancetów, umożliwiających pobranie próbki krwi.

Jak zdobyć glukometr?

Pacjenci z cukrzycą często bezpłatnie otrzymują glukometr podczas wizyty w poradni diabetologicznej lub w aptece, realizując receptę na paski do pomiaru glukozy. Możliwy jest także kontakt z infolinią producenta pasków i zamówienie bezpłatnego glukometru z dostawą do domu. W opisanych przypadkach zazwyczaj nie mamy wpływu na to, jakie urządzenie otrzymamy. Jeśli ważne są dla nas konkretne funkcje glukometru, konieczny może okazać się jego zakup. Zwykle jest to koszt rzędu 40-200 zł.

W zestawie z glukometrem pacjent otrzymuje nakłuwacz, zestaw pasków i jednorazowych ostrzy (lancetów). Uwaga: konkretnym modelom glukometrów dedykowane są określone paski do pomiaru glukozy. W zależności od wskazań, lekarz może wystawić receptę zniżkową lub pełnopłatną na paski. Podobnie, jak w przypadku nakłuwacza czy lancetów, paski do glukometru można kupić również bez recepty.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru glukometru?

 1. Dokładność - obecnie za najbardziej dokładne uznaje się glukometry spełniające wymogi normy ISO EN 15197:2015, a więc tego oznaczenia należy szukać na opakowaniu.
 2. Wielkość wyświetlacza - osoby starsze bądź mające problemy ze wzrokiem powinny wybierać glukometry z dużym wyświetlaczem. Dla osób młodszych wygodniejsze będą mniejsze, "kieszonkowe" glukometry.
 3. Koszt utrzymania glukometru - aspekt istotny, zwłaszcza w przypadku pacjentów, którym nie przysługuje prawo do zakupu pasków z opłatą zniżkową.
 4. Wielkość kropli krwi potrzebnej do wykonania pomiaru - zwykle są to niewielkie ilości, rzędu 0,5-1,0 µl. Istnieją jednak modele wymagające zaledwie 0,3 µl krwi, co może mieć duże znaczenie w przypadku dzieci.
 5. Pamięć urządzenia - cecha ważna dla osób leczonych insuliną, często dokonujących oznaczeń glikemii. Zwykle jest to 250-500 pomiarów. Na rynku dostępne są jednak modele umożliwiające zapis aż 3000 pomiarów.
 6. Możliwość synchronizacji z telefonem lub komputerem za pomocą aplikacji - pozwala to na tworzenie analiz, wykresów i obliczanie średniej glikemii z 7, 14, 30, 60, a nawet 90 dni.
 7. Sposób zasilania glukometru - możliwe jest ładowanie urządzenia za pomocą baterii bądź łącza USB.
 8. Dodatkowe funkcje - możliwość głosowego odczytu wyniku pomiaru (ważne dla osób niewidomych i słabowidzących), wysyłanie wyników za pomocą SMS/e-mail do rodziców, opiekunów czy lekarza, możliwość współpracy z pompą insulinową lub równoczesny pomiar dodatkowych parametrów, np. stężenia ciał ketonowych czy cholesterolu.

Jak używać glukometru?

 1. Przed pomiarem umyj ręce ciepłą wodą z mydłem, dokładnie spłucz wodę i osusz dłonie. Unikaj środków dezynfekujących, które mogą zafałszować wynik pomiaru.
 2. Delikatnie masuj miejsce nakłucia, aby pobudzić krążenie krwi. Jeśli są to opuszki palców, wybieraj ich boczne powierzchnie. Za każdym razem staraj się zmieniać miejsce nakłucia, omijaj kciuk i palec wskazujący (większa bolesność). Do alternatywnych miejsc pobrania krwi zalicza się m.in. ramiona, ręce, uda i łydki.
 3. Przygotuj nakłuwacz, zdejmij nasadkę i umieść w nim lancet.
 4. Pobierz próbkę krwi - powinna ona wypłynąć swobodnie. Nie wyciskaj krwi z miejsca pobrania, gdyż może to wpłynąć na wynik badania.
 5. Kroplę krwi nanieś na przygotowany pasek. W zależności od rodzaju urządzenia, krew nanosi się przed lub po włożeniu paska do glukometru. Paski przechowuj w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Natychmiast po wyciągnięciu paska szczelnie zamknij opakowanie, gdyż wilgoć i promienie słoneczne mogą spowodować ich uszkodzenie. Nie używaj pasków, których termin ważności minął.
 6. Po kilku sekundach odczytaj wynik pomiaru.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 21.08.2019 08:57:17

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Jak wymienić insulinę Tresiba?
Jak wymienić insulinę
odpowiada Olga Sierpniowska

Czy glukometr Accu-Chek Performa można stosować u kota?
czy accu-chek performa może być stosowany dla kota
odpowiada Olga Sierpniowska

Na Twoje pytania w temacie glukometry i paski do glukometrów odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.