← powrót do głównej strony opinii i pytań

Zakop (anonim, 31.0.41.)
około 28 dni temu, Zakopane

Czy to prawda, że Heminevrin został wycofany?

Dowiedziałam się wczoraj że podobno heminevrin został wycofany od Pani mgr. z apteki w Zakopanem. (kto ma lek ).Czy to prawda? Sama nie wiem co myśleć.

Na stronie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego nie ma najmniejszej wzmianki o wycofaniu leku Heminevrin:
https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje

Kontaktowaliśmy się w poniedziałek z podmiotem odpowiedzialnym za obrót lekiem Heminevrin - firmą Komtur Polska Sp. z o.o. w sprawie dostępności leku Heminevrin. Lek będzie dostępny w aptekach w 37 tygodniu tego roku, czyli tygodniu zaczynającym się dniem 9 września.

Na chwilę obecną lek jest dostępny na import docelowy. Import docelowy polega na sprowadzeniu z zagranicy produktów leczniczych, które nie mają pozwolenia na dopuszczenie do obrotu w Polsce (lub są aktualnie niedostępne w obrocie w Polsce), a są niezbędne do ratowania zdrowia lub życia pacjenta.

Portal GdziePoLek kontaktuje się z producentami leków oraz podmiotami odpowiedzialnymi za obrót lekami, więc informacje przezkazywane przez nas pacjentom są zawsze wiarygodne i zasięgnięte u źródła. Jeśli do podanej przez nas daty, lek nie znajdzie się z powrotem w obrocie, kontaktujemy się ponownie, aby poznać przyczyny tej sytuacji, dlatego jeśli podaliśmy Pani wiadomość o dacie powrotu Heminevrin - może nam Pani zaufać.

Owszem, spotkałam się z opinią ze strony niektórych hurtowni, iż lek został wycofany, ale nie są to informacje prawdziwe. Producent w rozmowie ze mną, zaprzeczył jakoby taka sytuacja miała miejsce. Lek we wrześniu ponownie pojawi się w aptekach.