Marzena kowalewska (anonim, 37.47.247.)
około rok temu, Warszawa

Co mam zrobić w sytuacji, kiedy lekarz jest na urlopie, a nie widzę żadnej poprawy podczas stosowania leku Orizon?

Co mam robic lekarz na urlopie a moje dziecko przez 2 mieziace lerzy w luzku nie chodzi bije sie po glowie po uszach jak chodzi lekarztylki albo zwieksza dawki albo zmiejsza nic nie pomaga jestem bezsilna czy mam odstawic orizon i czy mozna dawac jednoczesnie orizon z hydroxyzinium hasko blagam o pomoc

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Z pewnością odradzałabym odstawianie lub włączanie innego leku do terapii samodzielnie, ponieważ objawy choroby mogą nawrócić bądź się nasilić. O zmianie terapii może zadecydować tylko lekarz psychiatra. Odstawianie leku, włączanie nowego lub modyfikacja terapii w takim przypadku musi odbywać się stopniowo.

Zgodnie z Kartą Charakterystyki Produktu Leczniczego Orizon, wprowadzanie leku, takiego jak np. hydroksyzyna wymaga znajomości historii przyjmowanych dotychczas dawek innych leków oraz chorób współistniejących. Dostęp do takiej informacji ma lekarz prowadzący terapię.

Kolejna kwestia - opisane przez Panią dolegliwości mogą (ale muszą) być działaniem niepożądanym leku Orizon, np. szarpiące, niekontrolowane ruchy kończyn. Taka sytuacja wymaga szybkiego kontaktu z lekarzem, celem podjęcia decyzji, co dalej ze stosowaniem leku.
Przesyłam ulotkę:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/57913/orizon-tabletki-powlekane/ulotka

Niestety, nie znam historii chorób Pani dziecka, nie wiem nawet dokładnie, na jakie schorzenie jest leczone, jakie leki stosowało wcześniej, jakie jest podłoże dolegliwości.
Tak, jak napisałam wyżej, mogę jedynie doradzić, aby nie podejmować żadnych kroków na własną rękę. Decyzję, co dalej z leczeniem Pani pociechy musi podjąć specjalista, który ma szerszy zasób informacji w tym temacie i to z nim należy jak najszybciej się skontaktować.

Jeśli leczenie u danego specjalisty okazuje się nieskuteczne, najlepiej byłoby zasięgnąć porady innego psychiatry. Z pewnością, jeśli obecnie prowadzący lekarz jest na urlopie, ktoś inny jest na jego zastępstwo. Można spróbować się z nim skonsultować.

Nie wiem także, jakie leki były stosowane wcześniej, ale lekarz może spróbować zmienić dotychczasowe preparaty na inne, działające przez inny mechanizm.

Załączam artykuły, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane