alex (anonim, 83.20.71.)
około 11 miesięcy temu, Poznań

Gdzie w Poznaniu kupię Nevigramon?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Preparat Nevigramon nie posiada już ważnego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, a co za tym idzie nie jest już dostarczany do aptek. Żadna z aptek zintegrowanych z GdziePoLek w Poznaniu (ani także inne placówki w Polsce) nie posiadają tego preparatu na stanie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/53101/nevigramon-kapsulki/apteki/w-poznaniu

Nevigramon to produkt z kwasem nalidyksowym - substancja ta działa przeciwbakteryjnie, w szczególności w przypadku zakażenia dróg moczowych.

Nie należy się spodziewać, aby preparaty z kwasem nalidyksowym były ponownie dostępne w sprzedaży. W marcu 2019 roku ukazał się komunikat informujący, że leki m.in. z kwasem nalidyksowym zostaną usunięte z rynku ze względu na niekorzystną proporcję korzyści do ryzyka. Stwierdzono, że istnieje zbyt duże prawdopodobieństwo działań niepożądanych ze strony układu mięśniowo-szkieletowego i nerwowego. Decyzja dotyczy wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Nevigramon miał status leku wydawanego z przepisu lekarza. Jeśli stało się tak, że ma Pan ten lek na recepcie, to należy udać się do lekarza w celu zmiany terapii. Dostępne są inne antybiotyki z tej samej grupy terapeutycznej - do wyboru i decyzji przez osobę zlecającą antybiotykoterapię.

Załączam linki do materiałów, które mogą Pana zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zakazenie-drog-moczowych
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-zapalenie-pecherza-moczowego
https://www.gdziepolek.pl/tematy/fakty-i-mity-o-antybiotykach
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow