Zofia (anonim, 83.10.195.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czy Pyralgina i Pyralgina Gorączka to ten sam lek?

Dzien dobry. MAm zazywac po operacji przeciwbolowo pyralginę. Mąż kupił mi lek "pyralgina gorączka" bo wie, ze wolę leki rozpuszczalne od tabletek. Z opakowania i ulotki wynika, że jest o inna substancja - metamizol magnezowy, nie sodowy. Czy mozna jest stosować zamiennie? Z góry dziękuję

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Choć lek Pyralgina Gorączka, jak słusznie Pani zauważyła, zawiera w swoim składzie metamizol magnezowy, z dostępnych danych wynika, iż jego mechanizm działania jest taki sam jak w przypadku metamizolu sodowego. Leki te można stosować zamiennie.

Najprawdopodobniej postać magnezowa szybciej rozpuszcza się w wodzie, dlatego została wykorzystana do stworzenia leku z metamizolem w postaci granulatu przeznaczonego do sporządzenia roztworu doustnego. Wcześniej preparat dostępny był pod nazwą Pyralgina Sprint, obecnie jako Pyralgina gorączka.

Zatem, może Pani stosować lek bez obaw, gdyż działanie na organizm leku w postaci zawiesiny będzie takie, jak tradycyjnej tabletki Pyralgina 500mg. Dodatkowo, forma rozpuszczona leku zadziała szybciej, niż tradycyjna tabletka.

Przesyłam linki do ulotek leków
Pyralgina
https://www.gdziepolek.pl/produkty/65496/pyralgina-tabletki/ulotka
Pyralgina Gorączka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98543/pyralgina-goraczka-granulat-do-wytworzenia-plynu/ulotka

oraz linki do materiałów, które mogą Panią zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwbolowe
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-bez-recepty-ktore-latwo-naduzyc