Majka (anonim, 5.173.26.) Warszawa 2 miesiące temu
Witam ,
brałam tabletki antykoncepcyjne vines- cały cykl. Po miesiączce niestety nie wykupiłam kolejnego opakowania :/ .
Wiec Wzięłam 2 tabletki poprzedniego leku , z którego chciałam zrezygnować bo złe się czułam- atywia daily
Czy mogę wziąć 3 tabletkę z cyklu z powrotem vines ?
Reasumując Kiedyś brałam atywia daily Nie pasowały mi wiec zmieniłam świeżo na vines Nie wykupiłam kolejnego opakowania na czas i wzięłam 2 tabletki atywia daily Czy mogę wrócić już do vines czy muszę najpierw skończyć cały blister atywia ?
* pole wymagane
* pole wymagane
Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor
2 miesiące temu
Vines i Atywia Daily to tabletki antykoncepcyjne o różnych składach - ciężko przewidzieć jakie mogłyby być konsekwencje zmiany tabletek w trakcie cyklu. Istnieje ryzyko osłabienia ochrony antykoncepcyjnej, dlatego zalecałabym dokończyć opakowanie Atywia Daily w tym cyklu i wrócić do stosowania tabletek Vines po jego zakończeniu. Ze względu na zmiany tabletek antykoncepcyjnych mogą wystąpić plamienia i krwawienia śródcykliczne.
Poniżej załączam materiały, które mogą Panią zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji
https://www.gdziepolek.pl/blog/historia-antykoncepcji-metody-zapobiegania-ciazy-kiedys-i-dzis
Ciasteczka
Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.