Rozczarowana! (anonim, 37.47.13.)
około roku temu, Warszawa

W jakich przypadkach konieczne jest wyjęcie systemu Kyleena?

Witam,
Spirale Kyleene miałam zakładaną w kwietniu 2018. Na początku roku pojawiły się bóle brzucha(momentami nie do zniesienia), natomiast w marcu miałam dwa krwawienia, gdzie myślałam aż żeby jechać na pogotowie(z bólu i z obfitego krwawienia). Dodam, że cykl przez spirale na początku się wydłużał i wydłużal(raz nie miałam okresu przez 2miesiace), a potem nagle co 25?! Ginekolog przepisał tabletki antykoncepcyjne, które miały to wszystko unormowac... Lecz wciąż pobolewa mnie brzuch(nawet jak nie mam miesiączki), a mój cykl dalej jest co 25 dni... Do tego przytyłam około 10kg oraz zauważyłam trądzik na dekolcie jak i na ramionach, gdzie nigdy nie miałam z tym problemu... Czy to oznacza, że nie toleruje spirali i jest konieczność jej wyjęcia? Jestem rozczarowana, ponieważ spirala nie kosztuje 10zl...

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nasilone, przewlekłe i trudne do zaakceptowania działania niepożądane, takie jak bardzo silne bóle brzucha czy wyjątkowo obfite krwawienia wiązane z faktem, że ma Pani założoną wkładkę wymagają konsultacji i nadzoru lekarza ginekologa. Jeśli specjalista uzna, że dalsze noszenie spirali może zagrażać Pani zdrowiu, z pewnością sam zaproponuje wyjęcie jej. Objawy takie jak przytycie czy zmiany skórne z pewnością obniżają Pani satysfakcję z zastosowanej metody antykoncepcji i jeśli są dla Pani nie do przyjęcia inicjatywa dotycząca usunięcia systemy powinna wyjść z Pani strony - w szczególności, że od założenia minął już ponad rok. Wydaje się więc, że jest to wystarczający okres czasu, aby ocenić, czy ta metoda antykoncepcji jest dla Pani najbardziej odpowiednia.

Rozumiem, że jest Pani rozczarowana, jednak skutki uboczne leków to coś co może, ale nie musi wystąpić i w większości przypadków jest nie do przewidzenia:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane
Rozumiem także, że zainwestowała Pani większą kwotę w założenie systemu, jednak najważniejsze jest przecież Pani zdrowie i dobre samopoczucie.

Zachęcam do zapoznania się z poniższymi wątkami, w których koleżanka udzieliła już bardzo szczegółowych odpowiedzi na analogiczne pytanie:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/8132/kyleena-czy-po-uplywie-6-miesiecy-od-zalozenia-systemu-kyleena-nadal-moga-wystehttps://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/7216/kyleena-czy-podczas-stosowania-wkladki-kyleena-dlugosc-krwawien-miesiaczkowych