Chola (anonim, 5.173.120.)
około rok temu, Katowice

Gdzie można kupić szczepionkę Gardasil 9?

Potrzebne szczepionka gardasil9 gdzie kupic?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

3 grudnia 2019 Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie dostępności między innymi szczepionek Gardasil i Gardasil 9. Potwierdzono, iż przyczyną ograniczonej dostępności tych produktów na polskim rynku jest globalny wzrost zainteresowania szczepieniami przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego, a co za tym idzie coraz większa liczba narodowych programów szczepień, w których szczepieni są także chłopcy, co dodatkowo zwiększa zapotrzebowanie na szczepionki.

Obecna sytuacja została określona jako „przejściowa”. Jednocześnie zgodnie z treścią komunikatu „firma MSD jest zobligowana w pierwszej kolejności dostarczyć produkt na rynki, które mają rozpoczęte wcześniej narodowe programy powszechnych szczepień z zastosowaniem Gardasil 9”.

W Polsce szczepienia przeciwko HPV nie są powszechne, jest to szczepienie zalecane. W przypadku naszego kraju powrót pełnej dostępności Gardasilu 9 do Polski przewiduje się dopiero na przełomie 2021 i 2022 roku.

Dobra wiadomość dla pacjentów jest taka, że w pierwszym kwartale 2020 roku firma MSD ma dostarczyć na polski rynek taką ilość szczepionki Gardasil 9, aby umożliwić dokończenie cyklu szczepień „pacjentom, którzy w 2019 roku rozpoczęli szczepienie Gardasil 9 w ramach Programów Zdrowotnych realizowanych przez Jednostki Samorządu Terytorialnego”. Jeśli natomiast chodzi o te osoby, które indywidualnie rozpoczęły szczepienie Gardasil 9 w 2019 roku „planowane jest uruchomienie specjalnego programu umożliwiającego dostarczenie dawek koniecznych na dokończenie cyklu szczepienia”.

Komunikat nie zawiera szczegółów, gdzie i w jaki sposób mają zgłaszać się pacjenci indywidualni zainteresowani preparatem Gardasil 9 na odszczepienie. Te szczegóły prawdopodobnie zostaną podane w terminie późniejszym.

Z pełną treścią komunikatu można zapoznać się na stronie Ministerstwa Zdrowia:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-ws-dostepnosci-lekow-gabitril-sinemet-gardasil-bcg-medac

Podaję link do wyników wyszukiwania szczepionki Gardasil-9 w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88843/gardasil-9-iniekcja/apteki/w-polsce
Obecnie w magazynie posiada go około 1% współpracujących placówek.

Załączam link do odpowiedzi na podobne pytanie - można pod nim znaleźć więcej informacji na temat samego leku oraz jego dostępności:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/7074/gardasil-kiedy-bedzie-dostawa-szczepionki-gardasil-9

Zachęcam również do zerknięcia na dedykowany artykuł dotyczący szczepień przeciwko HPV:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-zaszczepic-sie-przeciwko-hpv
oraz materiał na temat chorób wenerycznych:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-nie-zarazic-sie-choroba-weneryczna