← powrót do głównej strony opinii i pytań

Maciek k (anonim, 195.94.193.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Jakie zamiennik Bisocardu nie upośledza funkcji ruchowych plemników?

Witam. Jakiego typu zamienniki Bisocardu są na rynku, które nie uposledzają funkcji ruchowych plemników tj bez beta blokerów?

Lek Bisocard zawiera w swoim składzie bisoprolol, należący do grupy beta-blokerów. Lek stosowany jest m.in. w leczeniu nadciśnienia tętniczego.
Więcej informacji na temat leku można znaleźć tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/12147/bisocard-tabletki-powlekane/ulotka

Zamienniki to leki z tą samą substancją czynną, zatem będą one wykazywały identyczne działania niepożądane jak lek oryginalny.
O tym czym są zamienniki można przeczytać tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow

Wszystkie zamienniki leku Bisocard można znaleźć pod tym linkiem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/12147/bisocard-tabletki-powlekane/zamienniki

Ponieważ zarówno Bisocard, jak i inne leki stosowane w nadciśnieniu dostępne są wyłącznie na receptę, należy skonsultować się z lekarzem, który może zadecydować o zmianie sposobu leczenia.

O tym, jakie leki wpływają niekorzystnie na płodność pisaliśmy w jednym z naszych artykułów:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/wspomaganie-plodnosci

Należy zwrócić uwagę, iż wszystkie leki na nadciśnienie mogą wpływać niekorzystnie na potencję, zmniejszając sprawność seksualną. Choć działanie to opisano jako skutek uboczny stosowania tych leków, nie znaczy to iż objaw taki musi wystąpić u wszystkich mężczyzn przyjmujących lek. Więcej na ten temat w naszym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Bardzo proszę udać się do lekarza, przedstawić swoją sytuację i poprosić o wypisanie leku na nadciśnienie z innej grupy terapeutycznej.
Proszę także pamiętać, iż leki z grupy beta-blokerów należy odstawiać stopniowo, nagłe odstawienie leku może prowadzić m.in. do niebezpiecznych dla zdrowia skoków ciśnienia i uczucia kołatania w klatce piersiowej.