Bajka (anonim, 5.174.147.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Jak odstawić lek Nasen?

Od roku regularnie biorę Bisocatd 2.5 mg rano cala tabletkę wieczorem 1/2 oraz po 1/ 2 tabletki Oxycardil .OD roku przed snem biorę 1/2 tabletki Nasen 10 mg bez tego nie śpe cała noc
Czy jestem uzależniona? jak tak to jak wyjść z nałogu?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dziękujemy za podzielenie się opinią

uytrew (anonim, 62.87.147.)
około 8 dni temu

Lek zażywany uzależnia ,powoduje depresje i galopowanie myśli .Myśli samobójcze.Skuteczny.10 lat zażywania z przerwami.Nie polecam.

około 1 miesięcy temu

Lek Nasen wymaga recepty lekarskiej. Na temat zbyt długiego stosowania leku, warto porozmawiać z lekarzem, który ten lek przepisuje.

Nasen wskazany jest do stosowania w przypadku krótkotrwałego leczenia bezsenności. Długotrwałe stosowanie leku może prowadzić do osłabienia jego działania i rozwoju tolerancji. Należy także pamiętać że długotrwałe stosowanie leków nasennych może prowadzić do uzależnienia fizycznego i psychicznego. Według informacji znajdującej się w Charakterystyce Produktu Leczniczego, maksymalny czas trwania leczenia nie powinien przekraczać 4 tygodnie. Nie wolno nagle odstawić leku po długotrwałym stosowaniu, ponieważ może doprowadzić to do wystąpienia tzw. objawów z odbicia, np. bezsenności, bólów głowy, lęków.

Można także rozważyć wizytę u lekarza specjalisty. Psychiatra pomoże w odstawić lek Nasen i rozpocznie specjalistyczne leczenie bezsenności środkami, które można stosować dłuższy czas. Dodatkowo pomoże zdiagnozować przyczynę dolegliwości.

Proszę pamiętać, że substancja aktywna leku Oxycardil (diltiazem) może nasilać działanie zolpidemu (substancji aktywnej leku Nasen), dlatego tak ważna będzie rozmowa z lekarzem specjalistą. Na własną rękę proszę nie przerywać, ani nie zmieniać dawkowania żadnego z leków.

Załączam ulotkę leku Nasen:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/51582/nasen-tabletki-powlekane/ulotka

Polecam nasze artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/bezsennosc
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/stres-i-bezsennosc