Marta (anonim, 83.31.205.) Warszawa 2 lata temu

Czy mogę stosować Neofuragine jak biorę Vessele due, Pramolan, Betaloc, Valsacor i Norvasc?

Czy mogę stosować neofuragine jak biorę Vessele due i pramolan,oraz Betalok, valsacor i norvasc

3 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Może Pani przyjmować razem te leki pod warunkiem, że zostały przepisane przez jednego lekarza, lub jeśli lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani o tym, jakie inne leki już Pani zażywa. Warto też proszę zachować kilkugodzinną przerwę (minimum 2-3h) pomiędzy ich stosowaniem.

Marta (anonim, 83.31.188.) 2 lata temu

Witam rozumiem ze nie moge łaczyc tych dwoch lekow jednoczesnie-Betalok i Norvasc? Czy oba te leki powoduja spadek cisnienia? A co z sercem i ta niewydolnoscia? Czy moge np zazyc najoierw betalok a za godzine norvasc,bo troche sie wystraszyłam,zazywam juz kilka lat te leki tak samo.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Pomiędzy substancjami leczniczymi zawartymi w lekach Betaloc i Norvasc zachodzą pewne interakcje. Ze względu na ich charakter i stopień nasilenia, na ogół interakcje te nie są jednak przeciwwskazaniem do jednoczesnego stosowania tych leków.
Taka terapia wiąże się z potrzebą regularnego monitorowania ciśnienia tętniczego oraz objawów niewydolności serca.

Według aktualnego piśmiennictwa medycznego pomiędzy innymi wymienionymi lekami nie powinno dochodzić do żadnych szkodliwych dla zdrowia czy działania leków interakcji pomiędzy wspomnianymi przez Panią preparatami.

Proszę pamiętać też, że łączenie alkoholu z lekiem Pramolan może mieć przykre dla zdrowia konsekwencje. Alkohol w połączeniu z tym lekiem może powodować nadmierną senność.

W trakcie jednoczesnego spożywania grejpfrutów lub soku grejpfrutowego oraz leku Norvasc dochodzi do zablokowania izoenzymów cytochromu P450 przez zawarte w soku związki, przez co metabolizm leku staje się niemożliwy. W konsekwencji stężenie leku w organizmie wzrasta, powodując szereg niepożądanych działań. Aby uniknąć interakcji, nie należy pić soku grejpfrutowego, ani jeść grejpfrutów co najmniej 4 godziny przed i 4 godziny po przyjęciu leku.

Proszę też pamiętać, że prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych zwiększa się wraz ze wzrostem ilości przyjmowanych preparatów. Występuje np. 10% pacjentów przyjmujących 6-10 leków.

Załączam dodatkowe informacje, które mogą okazać się pomocne: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

A o tym jak można leczyć zapalenie pęcherza pisaliśmy tutaj: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/zakazenie-drog-moczowych

Jeśli po lekturze powyższych opracowań pojawią się jeszcze jakieś pytania, można je zadać w tym wątku.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły