Bercia (anonim, 46.134.104.) Warszawa 3 lata temu

Czy leki Revival, Sympramol, Polvertic, Myditin bądź Rantudil Forte mogą powodować drżenie i zaburzenia mowy?

Dzień dobry. Czy zaburzenie mowy i drżenie rąk może być od któregoś z tych leków biorę wszystkie jedniczesnie
Revival na nadciśnienie Polvertic na zawroty głowy Sympramol na nerwice Rentundil retard na kręgosłup Mydityn na kręgosłup

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Joanna  (anonim, 46.134.111.) 3 lata temu

Witam. Opisane objawy mogą sugerować udar, nawet taki mikroudar ktory trwa krotko i obejmuje małą część mózgu. Zalecam jednak konsultacje z lekarzem! Natomiast lek mydytin moze tez dawac ww efekty niepożądane, moze warto przedyskutowac z lekarzem jego odstawienie i sprawdzenie czy objawy miną:)

Aleksandra Żywiec-Pelczar Farmaceuta

3 lata temu

Pomiędzy substancjami czynnymi zawartymi we wspomnianych produktach leczniczych nie stwierdzono istotnych interakcji międzylekowych, które mogłyby wpływać na ich skuteczność i bezpieczeństwo.

Wśród działań niepożądanych pridinolu zawartego w produkcie leczniczym Myditin wymienia się zaburzenia mowy i drżenie rąk. Dodatkowo, zgodnie z informacjami zawartymi w ulotkach produktów leczniczych Rantudil Forte i Sympramol, zawarte w nich acemetacyna i opipramol mogą powodować drżenia.

Z racji tego, że objawy, o których Pani wspomina są niepokojące, należy zgłosić ich występowanie lekarzowi. Należałoby podjąć odpowiednią diagnostykę, by wykluczyć bądź potwierdzić, że mają one związek ze stosowanymi lekami.

Poniżej zamieszczam linki do artykułów, które mogą okazać się pomocne:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/drzenie-rak-czy-to-choroba-parkinsona

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-przyjmowanie-kilku-lekow-jednoczesnie-jest-bezpieczne

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły