Maja (anonim, 37.47.236.)
około 22 dni temu, Warszawa

Czy można stosować jednocześnie ibuprofen i paracetamol?

Czy można jednocześnie stosować Gripex Control i Ibuprom zatoki?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Pomimo, że nie jest to bezwzględnie przeciwwskazane, nie zaleca się jednoczesnego stosowania leków Gripex Control i Ibuprom Zatoki.

Paracetamol (Gripex Control) i ibuprofen (Ibuprom Zatoki) działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Ibuprofen wykazuje ponadto działanie przeciwzapalne. Ze względu na zbliżony profil działania, jednoczesne ich stosowanie może nie przełożyć się na większą ich skuteczność. Łączenie obu leków zwiększa natomiast ryzyko uszkodzenia nerek.

W związku z tym, bezpieczniej będzie zastosować jeden z wymienionych leków. Jeśli problemem jest więc przeziębienie, któremu towarzyszy ból głowy i niedrożność nosa, lepszym wyborem będzie będzie zastosowanie leku zawierającego ibuprofen i pseudoefedrynę.

Poniżej zamieszczam linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/przeziebienie

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/naturalne-sposoby-na-przeziebienie

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-przyjmowanie-kilku-lekow-jednoczesnie-jest-bezpieczne