Wiola (anonim, 5.184.85.)
około miesiąca temu, Warszawa

Dlaczegp po 2-krotnym zastosowaniu żelu z metronidazolem nie widzę poprawy?

Zapisano mi metronidazol w żelu na trądzik różowaty.
Zastosowałam 2 raz-mam smarować twarz miejscowo raz dziennie wraz z fabletką clatra. Nie zauważyłam poprawy, ale twarz piecze i jest zaczerwieniona. Czy powinnam odstawić żel, czy jednak muszę dłużej poczekać na efekt?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W takiej sytuacji krem typu Ziaja med kuracja lipidowa można stosować w ciągu dnia, np. rano. Aby terapia lekiem Metronidazol żel była skuteczna nie wskazane jest nakładanie innych kremów po jego aplikacji na noc.
Ostatecznie po zastosowaniu produktu pacjenci mogą stosować tylko takie kosmetyki, które nie powodują powstawania zaskórników i nie mają działania ściągającego - np. Ziaja med kuracja lipidowa, jednak dla zwiększenia efektywności terapii warto nałożyć krem z Ziai dopiero rano.
Wskazania do stosowania leku, to: trądzik różowaty, wyprysk łojotokowy, mieszane zakażenia bakteryjne skóry twarzy, zapalenie skóry wokół ust (dermatitis perioralis), trądzik różowaty posteroidowy.
Zatem, jak najbardziej lek może być stosowany w Pani przypadku.

Zachęcam do zapoznania się z naszymi wpisami:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/tradzik-rozowaty-z-rumiencem-nam-nie-do-twarzy
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/tradzik

Wiola (anonim, 5.184.85.)
około miesiąca temu

W sumie jeszcze ostatnie pytanie...
Mam trądzik różowaty ale bez wypryskow czy grudek, skórę suchą
Metronidazol jest odpowiedni? Naczytałam się w internecie, ze przeznaczony jest do skóry tłustej z wypryskami, jednak to opinie internautów a nie specjalistów
Z góry dziekuje za pomoc !

Wiola (anonim, 5.184.85.)
około miesiąca temu

Bardzo dziękuję za odpowiedź
Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy po zastosowaniu żelu na noc mogę nałożyć krem? Np. Ziaja med kuracja lipidowa, czy już nic zupełnie nie nakładać?
Dermatolog zaleciła, żeby smarować tylko 1 raz na noc.

Widoczną poprawę stanu skóry może Pani zauważyć po kilku tygodniach regularnego stosowania leku - nawet zwykle 4-6 tygodniach. Niektórzy pacjenci zauważają ją nieco wcześniej, ok. 2 tygodnie po rozpoczęciu terapii.

Czas leczenia wynosi zazwyczaj od 3 do 4 miesięcy. Okres stosowania leku nie powinien być przedłużany. Natomiast,jeżeli nastąpiła wyraźna poprawa, lekarz prowadzący może zalecić kontynuację terapii przez kolejne 3 lub 4 miesiące, zależnie od nasilenia zmian chorobowych.

W przypadku objawów podrażnienia skóry należy skontaktować się z lekarzem, który może zalecić rzadsze stosowanie leku lub czasowe przerwanie terapii.
W czasie leczenia należy unikać ekspozycji na światło słoneczne.