Dawid (anonim, 5.173.244.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Po jakim czasie odczuwalne jest działanie leku Metypred?

Witam, reumatolog przepisała mi lek metypred 4mg 2x do połykania rano. Stwierdziła u mnie łuszczycowe zapalenie stawów. Wcześniej na ten ból brałem Olfena 100sr.
Jak wiadome przy łuszczycowym zapaleniu stawów bolą nas wszystkie stawy nas bolą (szczególnie z samego rana ból przypomina paraliż). Od momentu odrzucenia olfena a brania metypredu bóle wydają się większe. Nie wiem czy to sprawa tego że odrzuciłem lek przeciw bólowy jakim był olfen, czy może po prostu brak skutku działa metypredu ? Albo po prostu metypred jest lekiem który działa po jakimś określonym czasie biorę go dopiero 4 dni i nie widzę zbyt dużej poprawy a wizytę mam dopiero za miesiąc i nie mogę się skontaktować z moim lekarzem. Może tutaj uzyskam odpowiedz po jakim czasie branie czuć działanie leku metypred. Pozdrawiam dziękuję za odpowiedź

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Sylwia:
Choć łączenie leków Metypred i Doreta nie jest bezwzględnie przeciwwskazane - nie jest to połączenie zalecane, zwłaszcza u osób z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy.
W takiej sytuacji lek przeciwbólowy należy stosować po konsultacji z lekarzem, możliwie jak najkrócej - aż do ustąpienia objawów.
Zachęcam do zapoznania się z treścią tego artykułu:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-ospe-wietrzna-i-polpasiec

Sylwia (anonim, 188.147.125.)
około 9 dni temu

Lekarz zapisłał mi Metypred 4 mg 2x. Miesiąc temu wysypał mnie półpasiec . Jeszcze mam ślady wysypki na skórze . Niestety mam potężny ból . Czy ten lek pomoże w szybszym powrocie do poprawy zycia . Obecnie jest cięzko . Czy doreta 75 mg + 650 mg to dobry lek przeciwbółowy przy metrypedzie . Niestety doreta słabo łagodzi ból .

Marcin (anonim, 77.252.230.)
około miesiąca temu

Czasu potrzeba kilka tyg przyzwyczaisz się i uzależnisz tak to działa

Połączenie leków Metypred i Olfen nie jest wskazane, gdyż nasila działanie niepożądane leków i może prowadzić do podrażnienia, a nawet krwawienia z błony śluzowej przewodu pokarmowego, szczególnie u pacjentów cierpiących na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy.

Wraz z lekiem Metypred można bezpiecznie stosować leki przeciwbólowe zawierające paracetamol, np. Apap, Efferalgan:
https://www.gdziepolek.pl/substancje/paracetamolum

Dawid (anonim, 5.173.252.)
około 3 miesięcy temu

Wizyte mam dopiero za 3 tyg, niestety nie orientuje się pani czy są przeciwwskazania brać olfen 100sr razem z metypredem ?

Metypred zaczyna działać już po 1-2 godzinach od przyjęcia tabletki. Ponieważ nie jest to lek przeciwbólowy, a m.in. przeciwzapalny - łagodzenie objawów stanu zapalnego może potrwać kilka dni, dlatego dolegliwości bólowe mogą się nadal utrzymywać.
Konieczna może okazać się konsultacja z lekarzem w celu włączenia do terapii leków przeciwbólowych lub modyfikacji dawkowania leku Metypred.

Przesyłam linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/48768/metypred-tabletki/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-leczyc-luszczyce

Dawid (anonim, 91.240.238.)
około 3 miesięcy temu

Dodam że mam po nim dziwne uczucie w klatce piersiowej.