Gumer71 (anonim, 31.60.101.)
około 2 miesięcy temu, Polska

Jaki lekarz może przepisać metadon we Wrocławiu?

Jaki lekarz może przepisać metadon ae Wrocławiu?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Filip: przykro mi, że nie jesteśmy w stanie pomóc bardziej. Wskazałam poniżej miejsca, gdzie może Pan otrzymać wsparcie psychologiczne. Jeśli uważa Pan, że Pana stan psychiczny jest krytyczny, może Pan spróbować skontaktować się z najbliższym oddziałem psychiatrycznym lub oddziałem terapii uzależnień. Warto także o wsparcie w tym trudnym czasie zwrócić się do najbliższych osób.

Filip (anonim, 89.151.42.)
około miesiąca temu

Nic konkretnego sie niestety tutaj nie dowiedziałem. Wydalem ostatnie pieniadze na wizytę u psychiatry,potraktował mnie jak ćpuna ,a ja dłużej nie wytrzymam. Jestem 5 dzień bez metadonu(przypomnę ze byłem na dawce 200mg). Ledwo piszę tego posta i naprawdę nic wiecej nie przychodzi mi do glowy jak wjechać na 10 pietro i skoczyc. Mozecie mnie teraz wysmiewac,mowic ze jestem słaby,ale uwieżcie mi ,na takie męki nie ma mocnych.

Do @Filip: jak przeczyta Pan poniżej, redakcja GdziePoLek nie sprzedaje metadonu i nie wystawia recept na ten preparat. Zatem w jaki sposób moglibyśmy pomóc?

Dla osób przechodzących kryzys, w tym doświadczających myśli samobójczych utworzono specjalne linie telefoniczne. Pomocy można szukać pod poniższymi numerami telefonów:
Centrum Wsparcia 800 70 2222
Telefon Zaufania dla Dorosłych 116 123
Pomocne informacje można także uzyskać na stronach www.liniawsparcia.pl oraz www.pokonackryzys.pl

Może Pan także kontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym, który ma najlepszy wgląd w Pana historię zdrowia i choroby, może więc mieć najlepszy ogląd na to, w jaki sposób można Panu obecnie pomóc:
https://www.gdziepolek.pl/blog/jak-telefoniczne-otrzymac-recepte-i-zwolnienie-lekarskie

Filip (anonim, 89.151.42.)
około miesiąca temu

Dzień dobry. Jesyem,tzn do wczoraj byłem na programie metadonowym we Wrocławiu. Z dnia na dzien dosłownie za bzdure zostałem wyrzucony jak śmieć na ulice. Dzwoniłem juz na program do Zgorzelca ,ale tam mam byc dopiero 11 marca. Co mam zrobic do tej pory,zadna bubrenofrina nie pomaga ,a bezodiazepin nie chce brac bo to kolejne uzależnienie,po za tym one za bardzo mi nie pomagają. Wystarczyła by mi jedna litrowa butelka tego srezonego 5% metadonu ,nawet na 100% odplatnosci. Ja naprawde nie próbuje manipulować, ale jedyne co przychodzi mi do głowy ,to samobójstwo. Ja bem na dawcw 190mg dziennie,wiec od razu z dnia na dzien zeskok na zero,to jest depresja. Prosze,wrecz błagam o pomoc.

Dziękuję za te wyjaśnienia, jednak jak już napisałam - GdziePoLek nie jest bazą lekarzy, lecz aptek. Nie wystawiamy także recept. Być może najlepszym rozwiązaniem w opisanym przypadku będzie kontakt z lekarzem rodzinnym - przynajmniej zna Pana i ma wgląd w dotychczasową dokumentację medyczną:
https://www.gdziepolek.pl/blog/jak-telefoniczne-otrzymac-recepte-i-zwolnienie-lekarskie
Trudno mi jednak zagwarantować, że zechce Panu pomóc.

Gumer71 (anonim, 31.60.101.)
około miesiąca temu

Dzieñ dibry. Chciałbym dodać że piłem codziennie metadon (130ml) ale zostałem wyżucony z programu (we Wrocławiu) w piątek, wczoraj i teraz bez metadonu jest bardzo zle i chciałbym jakoś prywatnie załatwić recepte bo wiem że jest to możliwe tylko nie wiem gdzie i do kogo się zgłosić. Dodam że jest to dla mnie bardzo ważne bo pracuje i mam małe dziecko a bez metadonu nie będe normalnie funkcjonował. Musze coś załatwić dopuki nie załatwie przyjęcia mnie z powrotem na program. Dziękuje

Wskazania do stosowania metadonu to leczenie zespołu abstynencyjnego, leczenie substytucyjne uzależnienia od morfiny i heroiny oraz zwalczanie silnych bólów (między innymi nowotworowych czy po operacji).

W tym ostatnim przypadku receptę mógłby wypisać lekarz onkolog lub chirurg, zależnie od sytuacji.

Natomiast w przypadku zainteresowania terapią uzależnień, proponuję zainteresować się informacjami Krajowego Biura Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii dotyczącymi programu metadonowego:
https://www.kbpn.gov.pl/portal?id=106992

Jednocześnie zaznaczę, że lekarze poszczególnych specjalności nie są ograniczeni w wypisywaniu recept. Nie mamy jednak możliwości, aby wskazać, który lekarz na pewno nie poprowadzi terapii, ani który ewentualnie się tego podejmie.