Doris (anonim, 5.173.233.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy Metypred to lek sterydowy i czy mogę go brać razem lekami na nerwice Lerivon i Coaxil?

Mam lek metypred to lek sterydowy czy mogę brać jak biorę na nerwice lerivon i coaxil

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Tak, substancją czynną leku Metypred jest metyloprednizolon, który jest sterydem. Lek ten ma wielokierunkowe zastosowanie, głównie związane z łagodzeniem stanu zapalnego.

Metypred jest lekiem wydawanym na receptę i o jego zastosowaniu u konkretnego pacjenta, przy występowaniu konkretnych współistniejących chorób decyduje lekarz. Jeśli lekarz przepisał Pani Metypred, to powinien mieć pełną wiedzę o Pani stanie zdrowia (nerwica) oraz o przyjmowanych lekach Lerivon i Coaxil.

Dołączając do leków stosowanych w psychiatrii lek Metypren należy wziąć pod uwagę, że "zaburzenia psychiczne, takie jak euforia, bezsenność, zmiany nastroju, zmiany osobowości, głęboka depresja lub określone objawy psychotyczne mogą pojawić się lub ulec nasileniu w związku ze stosowaniem leku. Zazwyczaj objawy pojawiają się po kilku dniach lub tygodniach od rozpoczęcia leczenia. Takie efekty psychiczne mogą również wystąpić podczas zmniejszania dawki lub bezpośrednio po przerwaniu leczenia. Jeśli u pacjenta wystąpią powyższe objawy, należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ może być konieczna modyfikacja leczenia".

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/skuteczne-sposoby-na-stres
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-poradzic-sobie-z-nerwica
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-sterydy-sa-bezpieczne