Człowiek (anonim, 89.76.74.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy Sumamed jest lekiem na COVID-19?

Czy Sumamed jest lekiem na Covid19

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Arek (anonim, 37.225.55.)
około 26 dni temu

Mam wrazenie, ze objawy wracaja

Arek (anonim, 37.225.61.)
około 26 dni temu

Czestotliwosc oddechow 12 na minute, a mialem 20 na minute. Pozdrawiam. Mama nadzieje, ze informacja sie komus przyda

Arek (anonim, 37.225.61.)
około 26 dni temu

Dodam, ze mialem biegunke.

Arek (anonim, 37.225.61.)
około 26 dni temu

Mialem kontakt z osoba chora na covid. Mialem mocne bole w klatce piersiowej, lekkie dusznosci i bole plecow. Lekarz przepisal mi sumamed w dawce 500 mg przez 3 dni. Wzialem do tej pory dwie dawki. Bole w klatce piersiowej ustapily, latwiej mi sie oddycha i bole plecow tez. Pozdrawiam.

Daniel (anonim, 95.160.163.)
około 28 dni temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: zawiera informacje pseudonaukowe.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Lekarz internetowy , własny osobisty. (anonim, 37.47.222.)
około miesiąca temu

Mam 38 lat. Zdrowy, bez jakichkolwiek chorób.

Moje problemy z kaszlem i gorączka, bóle głowy, stawów nasiliły się 5 dni temu. Zadzwoniłem do lekarza, lekarz kazał mi wziąść witaminę C oraz iść na test covida.
Jakoś go nie posłuchałem ,gdyż z powodu kaszlu i gorączki nie mogłem po mały oddychać. Wtedy poczytałem trochę o sumamed. Postanowiłem go zdobyć. Po drugiej mojej rozmowie z lekarzem, lekarz nie przepisał mi tego leku. Stwierdzając że to i tak nie pomoże.
W między czasie u 3 członków rodziny testy na covida wykazały pozytywny wynik. Zapisano im Apo napro ,oraz witaminy.
Ja nie odpuściłem i załatwiłem sobie Sumamed 500. Kaszel praktycznie odszedł po pierwszej dobie od przyjęcia pierwszej dawki, po 3 dniach przyjmowania Sumamed 500 zaginął w 99%. Antybiotyk brałem 3dni, równolegle z Neosine forte, Gripex max, witamina D3 K2 MK7, asxorvita 1000mg.
Dziś 5 dzień, od 2 dni czuję się na 5 -.
Inni członkowie rodziny przechodzą to jeszcze z objawami.
Wczoraj jeden z zdiagnozowanych na covid19 wziął również sumamed jak zobaczył jak ja się czuję. Zaznaczam że zachorowalismy wszyscy równo, podobne objawy, kaszel ,gorączka do 39.5, bóle stawów, głowy etc. Oni z zdiagnozowanym covidem i kwarantanna , ja bez testu , ale na samo 10dniowej izolacji. Oni leżą , ja dziś pomału idę popracować. Mi sumamed pomógł, nie wiem co będzie za parę dni, ale narazie czuję się zdrowo. Pamiętajcie, dodatkowo dużo ciepłego mleka z czosnkiem i miodem, warzywa, herbatka z sokiem malinowym.
Ps. Lekarz obecnie i tak Wam nie pomoże, skoro boi się przyjąć pacjenta do gabinetu. A jak ma się pogorszyć , to i tak zawsze można wezwać pogotowie. Pozdr.

Wiola (anonim, 79.191.165.)
około miesiąca temu

TEORIE AOTMIT DOT NIEKTORYVJ TERAPII MOŻNA MIEDZY BAJKI WŁOŻYĆ DROGA PANI DOKTOR PROSZĘ ICH ZAPYTAC O TRIKAFTE/ KAFTRIO. Cały swiat twierdzi ze dziala a POLACY ZE NIE Niewykuczone ze w kwestii azytromycyny rownież mowia od rzeczy. ZWŁASZCZA ZE WIEDZA NA LECZENIE COVID 19 JEST MAŁA !

Mila (anonim, 79.191.165.)
około miesiąca temu

Syn miał covid od momentu pierwszych objawów izolował się i używał ppp3 jeśli musiał wyjsc z pokoju do toalety. Zapisano mu Summamed który pomogl ograniczyć kaszel i brał pectodril żeby rozrzedzić wydzielinę. Pozostali członkowie rodziny nie zachorowali , przebywaliśmy w dolnej cz domu. Braliśmy azytromycyne ( Summamed )tak trochę profilaktycznie z uwagi na młodsze dziecko ktore choruje przewlekłe aby je chronić

Do @lekarz stażysta: dziękujemy za podzielenie się swoim przypadkiem. Mechanizm działania immunomodulującego i przeciwzapalnego azytromycyny nie został dokładnie poznany. Według mojej najlepszej wiedzy nie pojawiły się żadne nowe wyniki poprawiające notowania azytromycyny w terapii COVID-19. Może ona natomiast być skuteczna w nadkażeniu bakteryjnym płuc w przebiegu COVID-19.

Lekarz stażysta (anonim, 31.60.70.)
około miesiąca temu

Jestem lekarzem stażysta który przeszedł covid umiarkowanie ciężko . Przez dwa tygodnie utrzymywała się gorączka a na końcu pojawił się ogromny kaszel. Znajoma poleciła mi właśnie azytromycyne. Z początku odmówiłem gdyż wiedziałem że to nie jest lek który może zwalczyć wirusa jednak kaszel był już tak mocny że stwierdziłem że spróbuję wszystko żeby tylko ustąpił . W dawce 500 mg co 12 godzin kaszel ustąpił niemal całkowicie po 2 dniach. Działanie przeciwzapalne azytromycyny musi jednak mieć jakieś znaczenie w walce z zapaleniem płuc w przebiegu covid19

Do @Człowiek: Medycyna oparta na faktach nie bazuje na opisach takich pojedynczych, nieopisanych i nienadzorowanych przypadków.

Ze względu na plejotropowe mechanizmy działania azytromycyny (efekty immunomodulujące oraz przeciwzapalne), antybiotyk ten był badany u pacjentów COVID-19. Wyniki okazały się raczej rozczarowujące. Analizy wykazały, że azytromycyna w monoterapii, jak też w skojarzeniu nie wpływa na redukcję śmiertelności ani czas hospitalizacji chorych. Jednocześnie ze względu na wpływ na enzymy wątrobowe, zwłaszcza u starszych może być źródłem interakcji.

Według materiałów AOTMIT: "Istnieją jednoznaczne dowody, wskazujące na brak skuteczności klinicznej chlorochiny oraz hydroksychlorochiny stosowanej w monoterapii lub w skojarzeniu z azytromycyną w leczeniu COVID-19 oraz w leczeniu zaostrzenia choroby - Chivese 2020, doniesienie kategorii PRE-PRINT" oraz "Wyniki randomizowanego badania Cavalcanti 2020, w którym HCQ stosowano również w skojarzeniu z azytromycyną wskazują, że dodanie azytromycyny nie wpłynęło istotnie na zmianę wyników terapii".

Nie zmienia to faktu, co napisałam poniżej, że pacjenci z ARDS otrzymują dożylnie m.in. ceftriakson z azytromycyną, czy też inne antybiotyki o odpowiednio dogłębnej penetracji do miąższu płuc. Nie powoduje to jednak, że o tych antybiotykach możemy powiedzieć, że są to "leki na COVID". Ich podanie jest uzasadnione towarzyszącymi lub zagrażającymi infekcjami bakteryjnymi, na ogólnych zasadach dotyczących antybiotykoterapii.

Trwają różnego rodzaju badania kliniczne i być może pojawią się nowe wnioski. Nie sądzę, abyśmy byli w stanie ocenić w tym kontekście przypadek Pana kolegi, który leczył się w zasadzie na własną rękę.

Człowiek (anonim, 89.76.74.)
około 5 miesięcy temu

Mój kolega miał pozytwy wynik testu covid19 przez 2 tygodnie nic mu nie pomagało, wyglądał ciężko , ale jedna z poufnych osób zaproponowała mu lek Sumamed. Jego dziewczyna załatwiła mu receptę, wziol 1 tabletkę co 12 godzin, po 2 dniach był jak nowo narodzony. Przypadek?

Sumamed to lek zawierający antybiotyk - azytromycynę. Nie jest to lek, który zwalcza koronawirusa. Antybiotyki nie są skuteczne w infekcjach wirusowych. Zgodnie z aktualnymi zaleceniami "stosowanie antybiotyków (np. azytromycyny) jest bezzasadne
w odniesieniu do zakażenia SARS‑CoV‑2". Niemniej antybiotykoterapia może być stosowana jako leczenie wspomagające jeśli uzasadnia to inne schorzenia, a nawet może być konieczna w stadium ostrej niewydolności
oddechowej (ARDS).

W sprawie włączenia antybiotyku, który jest lekiem antybiotyku zawsze należy zastosować się do zaleceń lekarza.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75418/sumamed-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/koronawirus-jak-nie-zachorowac
https://www.gdziepolek.pl/blog/koronawirus-kiedy-bedzie-lek-i-szczepionka