Elena (anonim, 37.248.154.)
około 17 dni temu, Warszawa

Co oznacza brak krwawienia z odstawienia?

Jestem na pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych, pierwsza wzięłam w pierwszym dniu miesiączki gdy się skończyła współżyłam. Teraz jestem na drugiej tabletce placebo i nie wystąpiło krwawienie z odstawienia. Dodam jeszcze, że żadna tabletka nie została pominięta i były one brane codziennie o tej samej godzinie. Co może oznaczać brak krwawienia z odstawienia?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Podczas 7 dni kiedy stosowane są białe tabletki placebo (dni placebo), powinno wystąpić krwawienie (tzw. krwawienie z odstawienia). Krwawienie to zazwyczaj rozpoczyna się 2. lub 3. dnia od przyjęcia ostatniej różowej tabletki leku Vibin mini zawierającej substancje czynne.

"Zazwyczaj" oznacza, że nie jest to normą czy też wymogiem, aby krwawienie rozpoczęło się dokładnie 2 czy 3 dnia. Jest Pani dopiero na drugiej tabletce placebo, więc nie można też przesądzić, że krwawienie nie wystąpiło czy też nie wystąpi.

Jeżeli wszystkie różowe tabletki zawierające substancje czynne przyjmowano prawidłowo, nie wystąpiły wymioty, ani nasilona biegunka i nie przyjmowano żadnych innych leków, jest bardzo mało prawdopodobne, aby wystąpiła ciąża. Dotyczy to także sytuacji, kiedy krwawienie z odstawienia nie wystąpi, co może się sporadycznie zdarzyć.

W przypadku wątpliwości można oczywiście wykonać test ciążowy, jednak na ten moment nie wynika z Pani wpisu, aby była taka konieczność.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/82281/vibin-mini-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/82281/vibin-mini-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

Elena (anonim, 37.248.154.)
około 17 dni temu

Vibin mini 21+7

Proszę podać nazwę stosowanych tabletek antykoncepcyjnych.