Jessica (anonim, 5.173.137.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czym może być spowodowany brak śluzu podczas stosunku?

Witam, czym może być spowodowane nagły brak śluzu?
Przyjmuje antykoncepcje atywia daily, wczoraj miałam stosunkek bez zabezpieczenia z partnerem, niestety nabawiłam się otarć ponieważ nie byłam wystarająco nawilżona. Dodam, że ostatnio mało piję wody i płynów. Proszę o chociażby malutką poradę co może być przyczyną

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie mam na ten temat wiedzy - oceniam sytuację tylko po Pani wpisie. Nie wiem, jaka i na co, może być to reakcja Pani organizmu. Polecam kontrolną wizytę u ginekologa, być może pomoże to rozwiązać problem.

Jessica (anonim, 91.231.24.)
około 2 miesięcy temu

Wczoraj śluz jeszcze występował, nie występują u mnie w objawy infekcji więc myślę, że to nie to. Dziś nie było stosunku a i tak przez cały dzień śluz nie występił. Kiedyś zdarzyło się podobnie ale tylko dzień przed miesiączką. Aktualnie krwawienie z odstawienia wypada mi za 15 dni więc odrzucam to. Antykoncepcje stosuje dopiero od września 2020 więc trudno mi powiedzieć czy to może być to jej skutek uboczny. Jedyny dotąd skutek uboczny antykoncepcji u mnie to ból głowy raz na jakiś czas. Domyślam się w, że mogło mieć wpływ też to, że ostatnio moje libido jest na niskim poziomie, więc może jest to jakaś reakcja mojego organizmu?

Zależy, który przypadek ma Pani na myśli.

Jessica (anonim, 91.231.24.)
około 2 miesięcy temu

Czy w takim przypadku, brak śluzu może występować nawet dzień po,w ciągu dnia?

Główną przyczyną braku nawilżenia pochwy podczas stosunku jest brak właściwego podniecenia u pratnerki, co może być spowodowane zarówno zbyt krótką grą wstępną, jak i brakiem pożądania do partnera.

Jeśli ta przyczyna zostanie odrzucona, innymi możliwymi podłożami suchości pochwy mogą być, np.
- niewłaściwie dobrana antykoncepcja,
- zanikowe zapalenie pochwy,
- przyjmowanie innych leków,
- infekcjami dróg rodnych.