---

Martyna (anonim, 46.169.148.) Warszawa 2 lata temu

Czy Nanomood Forte jest bezpiecznym lekiem? Dlaczego nie ma go w aptekach?

Czy bezpieczny jest lek nanomood forte? Dlaczego nie ma go w aptekach?

2
54 odpowiedzi, 5 subskrybentów
Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

3 miesiące temu

Preparat Nanomood Forte nie jest lekiem, a suplementem diety, którego zadaniem jest uzupełnienie codziennej diety w brakujące składniki. Nie posiada on badań klinicznych potwierdzających jego bezpieczeństwo i skuteczność. Preparat ten nie jest dostępny w sprzedaży aptecznej i jest dystrybuowany wyłącznie przez portale internetowe, co niestety zwiększa ryzyko otrzymania sfałszowanego produktu.

Załączam artykuł, w którym tłumaczymy czym różnią się leki od suplementów:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow

oraz artykuł o tym dlaczego leki warto kupować tylko w aptekach:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/dlaczego-warto-kupowac-leki-tylko-w-aptece

W przejściowych stanach gorszego nastroju można wspomóc się preparatami dostępnymi bez recepty w aptekach, które zawierają wyciągi z ziół, takich jak szafran, dziurawiec czy żeń-szeń oraz tryptofan i witaminy z grupy B, np.:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/21957/depresanum-tabletki-powlekane/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/76760/szafraceum-tabletki-powlekane/apteki

Inne pomocne materiały:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/preparaty-na-dobry-nastroj

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/depresja

Katarzyna Domagała Farmaceuta

2 lata temu

Nanomood forte nie jest lekiem. Jest suplementem diety, a więc przypisywanie mu właściwości leczniczych w reklamach jest prawnie zabronione. Preparat ten nie leczy, lecz uzupełnia codzienną dietę w brakujące składniki.

Firma zamierzająca wprowadzić suplement diety na rynek nie musi w żaden sposób udowadniać jego jakości, skuteczności i bezpieczeństwa. Wystarczy, że powiadomi Główny Inspektorat Sanitarny i dostarczy wzór opakowania. Mówiąc prościej - nad suplementem nie muszą być prowadzone żadne badania. Jego skuteczność opiera się na wierze w działanie poszczególnych składników. Poza tym, deklarowana przez producenta dawka zawartego w suplemencie diety środka, wcale nie musi wchłaniać się w takiej ilości, jaka jest napisana na opakowaniu. Tak naprawdę, skoro suplement nie ma żadnych badań, nie jest monitorowane jego bezpieczeństwo - nie wiemy, ile tej substancji jest "w środku" czy ile jej się wchłania w organizmie.

Nie są mi znane powody, dla których Nanomood Forte nie jest dostępny w aptekach. Jeśli chodzi o zakup produktów tego typu, zalecam daleko idącą ostrożność.

Należy zawsze uważnie przeanalizować tego typu oferty - można skorzystać z naszego artykułu, w którym piszemy, jak zachować ostrożność kupując w internecie:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-warto-kupowac-leki-tylko-w-aptece

W mojej ocenie nie ma możliwości, aby w przypadku zdiagnozowanej deprsji wyleczyć się preparatami zakupionymi w internecie.

Jeśli będzie Pani zainteresowana włączeniem do terapii preparatów ziołowych, warto omówić to z lekarzem. Proszę jednak zwrócić uwagę, że preparaty te to suplementy diety, zatem z definicji nie mogą one leczyć, bowiem nie przechodzą badań, co odróżnia je od preparatów leczniczych: https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow

6

Tadek (anonim, 146.70.80.) 12 miesięcy temu

Witam, Pani Kasiu mnie i mojej rodzinie Nanomood bardzo ale to bardzo pomógł gdy klasyczne leki nie tylko nic mi nie pomogły to jeszcze mnie zamuliły. Dlaczego Państwo wypisujecie takie rzeczy odnośnie suplementu, który wszyscy doskonale wiemy - i Pani też powinna to wiedzieć - jest najlepszy na depresję ! Kolega naszej rodziny mieszka w Niemczech i tam to już połowa Niemców to bierze na depresję zamiast leków!

5

MariaS. (anonim, 91.239.206.) 12 miesięcy temu

Jestem od 20 lat pracownicą GIS i dla mnie wypowiedź Pani Katarzyny Domagały dotycząca procedury dopuszczania do obrotu suplementów diety jest skandaliczna. Pokazałam to koleżankom z pracy i Pani Dyrektor, która zastanawia się nad złożeniem pozwu sądowego. Pamiętajcie Państwo, że ty Wy odpowiadacie prawnie za komentarze udzielane przez Waszych farmaceutów.

1

Katarzyna Domagała Farmaceuta

12 miesięcy temu

Do @Karolina, @Tadeusz Komar-Szerwicki, @kalinamoczarska, @orion: Nanomood Forte nie jest sprzedawany w aptekach, w związku z tym wszelkie pytania dotyczące opcji popijania produktu, otwierania kapsułek, łączenia z jedzeniem oraz dystrybucji poza granicami Polski proszę kierować bezpośrednio do jego producenta.

orion (anonim, 95.174.66.) 12 miesięcy temu

cześć wam, mieszkam w norwegii i dlaczego u nas nanomood nie jest do kupienia podczas gdy w innych krajach jak sprawdzałem - w niemczech, wloszech, francji, hiszpanii itd normalnie można kupić. orientujecie się czy nanomood wejdzie w końcu na skandynawie bo z polski nie wysyłają ?

2

kalinamoczarska (anonim, 194.110.84.) 12 miesięcy temu

Przed jedzeniem czy po posiłku brać ?

6

Roberbar (anonim, 195.200.221.) 12 miesięcy temu

Mój terapeuta mówi, że Nanomood Forte w połączeniu z dobrą terapią ma bardzo dobre efekty w przypadku depresji i samopoczucie szybko ulega poprawie, a to doświadczony człowiek jest.

2

Tadeusz Komar-Szerwicki (anonim, 91.239.206.) 12 miesięcy temu

Dzień dobry, mam pytanie, bo nie lubię połykać kapsułek i czy mogę otworzyć kapsułkę nanomood forte i wysypać zawartość czyli ten proszek ze środka na łyżeczkę a następnie popić i połknąć ?

5

Karolina (anonim, 194.150.167.) 12 miesięcy temu

Witam, czy mogę Nanomooda popijać mlekiem czy lepiej wodą ? A sokiem albo coca-cola można ?

3

BRUNON (anonim, 194.233.96.) 12 miesięcy temu

Lekarz mi polecił branie Nanomooda gdy klasyczne leki nie działały i wreszcie coś mi pomogło. Jest już prawie dobrze ale jeszcze będę brał kilka miesięcy bo boję się na razie odstawiać. Myślę, że to naprawdę preparat organiczny który pomaga, i nie rozumiem skąd tyle hejtu ze strony gdziepolek :(

1

ktos (anonim, 138.199.56.) 12 miesięcy temu

witam, korzystając z uprzejmości tej witryny chcę podziękować nanomood za to, że pomógł mi pokonać depresję gdy już utraciłem nadzieję. jest to najlepszy suplement na depresję a dodam ze różnych leków próbowałem. ode mnie 6 gwiazdek dla nanomood!!!

1

Katarzyna Domagała Farmaceuta

12 miesięcy temu

O tym, czym różnią się suplementy diety od leków pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow

W powyższym artykule może Pani znaleźć źródła wraz z linkami, na bazie których został napisany tekst.

Proszę również zwrócić uwagę na to, że odpowiedzi udzielane przez nas w tym wątku dotyczą suplementu diety Nanomood Forte i tego, czym suplementy różnią się od leków i na takie pytania są udzielane odpowiedzi farmaceutów.

WeronikaC. (anonim, 87.249.135.) 12 miesięcy temu

Pani Kasiu czy posiada Pani jakiekolwiek doświadczenie kliniczne w terapii depresji czy może ten tekst jest skądś przeklejony? Chodzi mi o źródło ? Bardzo proszę o szczerą odpowiedź.

1

krysia57 (anonim, 193.9.112.) 12 miesięcy temu

Brałam wcześniej depresanum który jest suplementem i czułam się po nim lepiej. Jakiś czas później lekarz namówił mnie na spróbowanie Nanomood Forte i powiem krótko – jego działanie jest rewelacyjne !

2

Wojciech (anonim, 178.249.209.) 12 miesięcy temu

Jestem lekarzem i absolutnie nie zgadzam się z tym co tutaj zostało napisane. Wygląda to na manipulację i wprowadzanie ludzi w błąd. Sam wielokrotnie polecałem swoim pacjentom Nanomood Forte z doskonałymi skutkami !

3
Odpowiedź usunięta, ponieważ: nie jest związane z tematem.

Bartek (anonim, 37.120.221.) 12 miesięcy temu

Nanomood uratował mnie z ciężkiej depresji. Polecam wszystkim ze szczerego serca!

1
Odpowiedź usunięta, ponieważ: zawiera ataki osobiste.
Odpowiedź usunięta, ponieważ: zawiera ataki osobiste.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

12 miesięcy temu

Do @marzenkaholadnia:
Produkt nie jest dostępny w aptekach, może go Pani zakupić na aukcjach internetowych jeśli oferują opcję wysyłki zagranicznej. Mimo wszystko przestrzegamy przed stosowaniem produktów pozaaptecznych. Więcej tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/dlaczego-warto-kupowac-leki-tylko-w-aptece

1

marzenkaholadnia (anonim, 194.49.52.) 12 miesięcy temu

Błagam was mieszkam w holandii i nie mam jak tutaj zakupic nanomood a nie mam obecnie w polsce nikogo kto mogl by mi go kupic i wyslac. Czy panstwo mozecie mi jakos pomoc w zakupieniu nanomood albo wskazac czy mozna go gdzies zagranica dostac ? bede wdzieczna bardzo za szybka odpowiedz.

1

Katarzyna Domagała Farmaceuta

12 miesięcy temu

Serdecznie dziękuję za wyrażenie swojej opinii, a w szczególności podkreślenie, że jest to Pana zdanie ;)

1

Redaktor (anonim, 5.253.206.) 12 miesięcy temu

Czy Pani mgr. Katarzyna Domagała tym wpisem właśnie idzie na wojnę z całym rynkiem suplementów w Polsce ? Szczyt odwagi albo szczyt głupoty :) W Polsce sprzedają się miliony suplementów rocznie którym w reklamach przypisywane są najróżniejsze właściwości a tym wpisem niestety Pani wykazała moim zdaniem ogromną niekompetencję i brak doświadczenia, którego usprawiedliwieniem może być jedynie Pani młody wiek.

1

Marta (anonim, 185.244.214.) 12 miesięcy temu

Biorę Nanomood od 4 miesięcy i czuję się doskonale, wszystkim z całego serca mogę go polecić. Do zakupu przekonało mnie kilkaset pozytywnych opinii na allegro. Państwo chyba macie płacone przez konkurencję, żeby krytykować preparaty które naprawdę pomagają ludziom ? Wstyd "gdziepolek.pl" !

1

misiulka (anonim, 194.110.114.) 1 rok temu

hejka. nanomood jest moim zdaniem bardzo dobry na ukojenie nerwów, uspokaja, wycisza i nie otumania co jest dla mnie najważniejsze. ja stosuje go w razie potrzeb, polecam bo naprawdę działa. dla mnie dużo bardziej bezpieczny niż leki na receptę które mi psychiatra na potęgę wypisywał a które nie pomogły. buziaki

2

Bożena Majewska (anonim, 83.97.23.) 1 rok temu

Dzień dobry, mam na imię Bożena i mieszkam na stałe w Niemczech. Chciałam kupić Nanomood forte ale z tego co się zorientowałam to nie ma wysyłki za granicę. Czy możecie mi Państwo jakoś pomóc ? Czy można w ogóle kupić Nanomood mieszkając za granicą ? Będę wdzięczna za Waszą pomoc bo bardzo mi na tym zależy…

3

GalAnonim ;) (anonim, 5.173.253.) 1 rok temu

Witam, czy Nanomood Forte pomógł komuś w bezsenności? Jak długo stosujecie i czy po skonczeniu kuracji wszystko wraca czy jednak organizm jest "ustabilizowany"?
Czy warto zazywac do sniadania, czy lepiej na wieczór? Pozdrawiam Wszystkich

7

Anna-Maria (anonim, 194.99.105.) 2 lata temu

Witam. Biorę Nanomood już 3 miesiące i nie przerywam brania bo czuję się dużo lepiej a stany depresyjne które miewałam praktycznie zniknęły. Ciekawe czy ten stan utrzyma się u mnie na stałe nawet jak przestanę już brać Nanomood forte ? Pozdrawiam wszystkich z depresją

1

Monia (anonim, 37.120.156.) 2 lata temu

Kupiłam dla męża, jemu pomógł. Polecam!

1

Prawnik (anonim, 37.47.151.) 2 lata temu

Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, iż Nanomood Forte jest Suplementem Diety zarejestrowanym w Głównym Inspektoracie Sanitarnym, a za jego skład i zgodność składu z informacją podaną na etykiecie producent ponosi pełną odpowiedzialność. W związku z pojawiającymi się komentarzami ( ze strony konkurencji ) próbującymi oczerniać markę Nanomood Forte informuję, iż udzielane w serwisie komentarze nie są w rzeczywistości anonimowe, gdyż dostępne są dokładne adresy IP. Wobec osób zamieszczających niesprawdzone, niezgodne z prawdą i krzywdzące dla dystrybutora, właściciela marki oraz producenta komentarze wyciągnięte zostaną konsekwencje prawne tak jak to miało miejsce w roku 2020. Produkt posiada przeszło 97 procent pozytywnych opinii w serwisie Allegro.pl od osób które go zakupiły i stosowały i które nie są anonimowe. Serdecznie proszę o rozwagę przed napisaniem komentarza aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji prawnych.

1

Krata (anonim, 31.0.74.) 2 lata temu

Pseudo firma oszukuje i nabiera ludzi. Jak już ktoś napisał w kapsułkach jest trochę glukozy i jakiś wypełniacz. Dlatego nie ma go w aptekach.

4

Sandra (anonim, 79.163.204.) 2 lata temu

Biorę od miesiąca. Odczuwam wyciszenie, mniej nadpobudliwości, jakby większa koncentracja i lepsza pamięć.

1

Kondzio (anonim, 80.211.250.) 2 lata temu

Pomógł ! Bardzo !

1

marysia (anonim, 5.184.248.) 2 lata temu

witam wszystkich. nanomood forte pomógł mi wyjść z ciężkiego epizodu depresyjnego i sprawił, że czuję się bardzo pozytywnie na co dzień. polecam szczerze.

3

Katarzyna Domagała Farmaceuta

2 lata temu

Przypominam, że miejscem dla produktów leczniczych jest apteka nie portale aukcyjne, w związku z czym nie można powiedzieć, że Nanomood Forte leczy.

2

Jarek (anonim, 5.184.234.) 2 lata temu

Bardzo mi pomógł Nanomood a kupiłem go tylko dlatego, że miał 98 procent pozytywnych opinii na Allegro od osób które go stosowały. Widzę że jakiś oszust prawdopodobnie z konkurencyjnej firmy dwa razy z tego samego adresu IP 88.156.140 - za każdym razem inaczej się podpisując próbuje psuć dobre imię produktu Nanomood a szkoda bo on pomógł już wielu osobom w tym mnie. Pozdrawiam i więcej życzliwości !

1

Aga (anonim, 37.30.48.) 2 lata temu

Nie skuteczne

Złodzieje (anonim, 88.156.140.) 2 lata temu

"To nie jest lek" nie pomoże na nic
To zwykły suplement diety który ma działać w efekcie PLACEBO (czyli że podświadomość myśli że działa a nie działa)

3

JBĆ call center (anonim, 88.156.140.) 2 lata temu

Tak jak inne gówno co wciskają przez telefon wciskają przez internet Ludzie
Nie wspierajcie bezdusznych kur** bez serca. Pozdrawiam

3

Katarzyna Domagała Farmaceuta

2 lata temu

Tak, jak pisaliśmy - Nanomood Forte nie jest lekiem, więc jego działania nie da się porównać z lekami stosowanymi w terapii depresji.

3

Waldek N. (anonim, 5.184.126.) 2 lata temu

NANOMOOD FORTE moim zdaniem - jako osoby ze zdiagnozowaną kilka lat temu depresją - jest w stanie wyciągnąć człowieka z depresji bez skutków ubocznych i w naturalny sposób. Choć jest dość drogi to działa nieporównywalnie lepiej niż inne leki które próbowałem. U mnie była widoczna poprawa już po kilku tygodniach kuracji. POLECAM Z CAŁEGO SERCA !!!

2

Wioletta45 (anonim, 178.36.216.) 2 lata temu

Nanomood forte pomógł mi wyjść z depresji, wzięłam 3 opakowania i już po drugim czułam się całkiem dobrze. Szkoda, że jest jeszcze tak mało popularny bo moim zdaniem jest najlepszy na depresję. Polecam!

2

Agnes (anonim, 80.211.250.) 2 lata temu

Kupiłam nanomood swojej siostrze, cierpiała na depresje poporodową.
Puki co czuje się świetnie, myślę że ten skład ma tutaj znaczenie.

2

Kamil Wojciechowski (anonim, 79.163.204.) 2 lata temu

Ja tam biorę nanomood forte już 2 miesiące, i powiem szczerze że bardzo mi pomógł.

2

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Nanomood Forte jest to suplement diety. Suplementy diety nie leczą chorób, mają jedynie za zadanie uzupełnić prawidłową, zróżnicowaną dietę o składniki zawarte w preparacie. Depresja jest poważnym schorzeniem, dlatego zachęcam do konsultacji z lekarzem.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow https://www.gdziepolek.pl/artykuly/depresja

2

Aga anoim  (anonim, 37.248.153.) 2 lata temu

Czy nanomood forte pomógł komuś w depresji

1

Katarzyna Domagała Farmaceuta

2 lata temu

Nanomood Forte nie jest preparatem aptecznym, więc nie doradzamy, jak go zażywać.

Gosia anonim  (anonim, 31.0.69.) 2 lata temu

Ile razy dziennie można brać nonomood forte

7

Roberto 52 (anonim, 37.190.207.) 2 lata temu

Witam wszystkich, chciałem powiedzieć korzystając z tego forum, że bardzo mi pomógł nanomood forte wyjść z depresji i wrócić do normalności. Czuję się szczęśliwy jak za dawnych lat. Ode mnie pięć gwiazdek.

6
2

Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇

od 34,90 zł

60 tabletek

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.