ew (anonim, 37.47.25.)
około 25 dni temu, Warszawa

Gdzie się podziały szczepionki przeciwko grypie?

gdzie sie podzialo 400tys zakupionych i juz wyekspediowanych od producenta szczepionek?czyzby znow zostaly wywiezione z zyskiem poza granice Polski?pojedyncze jedynie sztuki dotarly do warszawskich aptek.Od kilku tygodni dostepnosc szczepionki jest fikcją!!W minist zdrowia nie odbieraja tel.Na miejscu informuja ze do grudnie zdaze sie zaszczepic po co ten pospiech przeciez to nie szczepionka na Covid!!az mi sie wierzyc nie chcialo jak to uslyszalam!!!Szok!!co robić?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Wszystkie szczepionki przeciwko grypie, jakie zostały przesłane do aptek, trafiły już do pacjentów. Niestety, stało się to bardzo szybko - cały nakład sprzedawał się w niektórych placówkach w ciągu 10 minut od momentu dostawy.

Nie mamy żadnych informacji o tym, aby szczepionki trafiły za granicę. Bardzo proszę nie rzucać takich podejrzeń, jeśli nie ma w tym kierunku wystarczających dowodów. Wzbudza to niepotrzebne nerwy i kontrowersje wśród pacjentów, które nie mają realnej podstawy, uzasadnienia i oskarżają niewinne osoby o brak leków.

Na chwilę obecną pozostaje nam czekać na kolejną dostawę szczepionek.

Kolejna dostawa szczepionek VaxigripTetra ma trafić do aptek dopiero w połowie października 2020 r.

Proszę jednak pamiętać, że nie jest możliwe określenie przez nas, kiedy lek dotrze do konkretnej miejscowości czy konkretnej apteki. Jeśli szczepionka pojawi się w hurtowniach - wszystkie apteki, które są z nią połączone, będą mogły ten lek zamówić:

Influvac Tetra ma się pojawić w aptekach w październiku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95682/influvac-tetra-przeciw-grypie-iniekcja/apteki/w-polsce

Fluarix Tetra ma się pojawić w aptekach w listopadzie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/103388/fluarix-tetra-przeciw-grypie-iniekcja/apteki/w-polsce

Fluenz Tetra ma być dostępna w aptekach w II połowie września:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/30578/fluenz-tetra-aerozol/apteki/w-polsce

Od dnia 18 września 2020 r. ograniczono ilość szczepionki VaxigripTetra, Influvac Tetra i Fluarix Tetra wydawanej na jednego pacjenta w wieku od 9 roku życia w aptece ogólnodostępnej lub punkcie aptecznym produktu do nie więcej niż 1 ampułko-strzykawka na 180 dni.
Oznacza to, że pacjent powyżej 9 roku życia otrzyma tylko jedną szczepionkę z wymienionych na okres 180 dni.

Dzieci w wieku poniżej 9 roku życia mogą otrzymać nie więcej niż 2 ampułko-strzykawki leku VaxigripTetra bądź Influvac Tetra bądź Fluarix Tetra na 180 dni. Wynika to z faktu, iż u osób w tym wieku, które nigdy wcześniej nie były szczepione przeciwko grypie, należy podać drugą dawkę po upływie co najmniej 4 tygodni.

Zachęcam do zapisania się na powiadomienia na podanych wyżej stronach produktów wybierając po lewej stronie przycisk: "Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Vaxigrip/Influvac/Fluarix/Fluenz". W ten sposób można otrzymywać aktualne informacje o dostępności leku na swój adres e-mail.

Przesyłam materiały, które mogą zainteresować:
- https://www.gdziepolek.pl/blog/szczepionka-na-grype-w-aptece-od-reki-tak-ale-nie-w-polsce
- https://www.gdziepolek.pl/blog/rekordowe-zainteresowanie-szczepionkami-na-grype
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-szybko-wyleczyc-grype
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/szczepienia-na-grype-dla-kogo-sa-przeznaczone
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-grype