jola (anonim, 79.186.11.) Warszawa 3 lata temu

Po jakim czasie odczuję poprawę po lekach Velaxin ER i Hydroxyzinum?

Po jakim czasie odczuje poprawę podczas zażywania leku Velaxin 37,5mg, Hydroxyzymy 10mg
Velaxin 1x1rano,Hydroksyzyna 1x pół tabletki na noc

3 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Wenlafaksyna - składnik aktywny leku Velaxin ER - zaczyna działać po upływie co najmniej 2 tygodni, czasami później. Niektóre objawy zaburzeń psychicznych mogą się nasilać na początku terapii. W szczególności dotyczy to nasilenia lęku, jednak pacjent może odczuwać także bezsilność, zmęczenie, osłabienie, nasilenie depresji czy kołatanie serca. Także inne działania niepożądane mogą być bardziej zaznaczone na początku terapii.
Wynika to z faktu, że leki osłabiają odczuwalność lęku dosyć szybko, natomiast, jak wspomniałam wcześniej - nie od razu działają przeciwdepresyjnie.

Proszę opisane przez siebie objawy zgłosić lekarzowi. W wybranych przypadkach psychiatra może na początku leczenia dołączyć leki uspokajające i nasenne.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat. O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Zalecam informacje, które mogą okazać się przydatne: - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zaburzenia-lekowe-nerwica - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/depresja - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

jola (anonim, 79.186.11.) 3 lata temu

Po zażyciu drugiej tabletki Hydroksyzymy 10mg.(1×1na noc) ,pierwszej tabletce Velaxin 37,5mg (1×1rano) nie spałam całą noc serce waliło jak oszalałe. Czy to są skutki uboczne na początku?

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Hydroxyzyna jest lekiem, po którym powinna Pani odczuwać poprawę na bieżąco podczas jego stosowania, mniej więcej po około 30 minutach od podania.

Pierwsze efekty działania leku Velaxin ER pojawiają się po około 2-3 tygodniach regularnego stosowania.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły