Ewwlkma (anonim, 83.23.251.) Warszawa 3 lata temu

Czy można łączyć leki Novynette, Zyrtec i Maxicortan?

Biare tabletki antykoncepcyjne 2 opakowanie novynette. Od 6 dni biare tabletki na alergie Cltare niestety muszę zmienić na Zyrtec czy taka zmiana nie spowoduje zmniejszonej skuteczności tabletek antykoncepcyjnych? Również stosuje maxicortan miejscowo na obrzęki. Można równocześnie smarować jak i brać tabletki na alergie przy tabletkach novynette?

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Żaden z wymienionych przez Panią produktów nie wpływa na skuteczność anrykoncepcji, a szczególnie produkt, którym smaruje się skórę, w tym wypadku Maxicortan. Preparaty tego typu podaje się na skórę - działają więc one tylko w tym miejscu, w którym zostały zaaplikowane. Nie przenikają do krwiobiegu, nie wchłaniają się do przewodu pokarmowego, nie wchodzą więc w reakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi.

Pełną listę środków obniżających skuteczność antykoncepcji hormonalnej znajdzie Pani tutaj:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły