JK (anonim, 31.127.110.)
około roku temu, Warszawa

Jakie leki przeciwbólowe i na przeziębienie mogę stosować przy niewydolności serca?

Witam mam pytanie ? Choruję na niewydolność serca , od około 6 tygodniu biorę nowy lek Entresto , i chciałem się dowiedzieć jakie mogę brać przy tych tabletkach , leki przeciw bólowe , a jakie np. na przeziębienie . Mój wiek to 38-39 lat

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Najbezpieczniejszym lekiem przeciwbólowym będzie dla Pana paracetamol, np. Apap, Paracetamol Biofarm. Działa on również przeciwgorączkowo, więc przy przeziębieniu z wysoką gorączką jest jak najbardziej wskazany.

Przy przeziębieniu sugerowałabym już NIE STOSOWAĆ saszetek typowych na przeziębienie typu Fervex, Gripex, ponieważ mają one w składzie już paracetamol i mogłoby dojść do przedawkowania. Jeżeli jest Pan przeziębiony to najlepiej przyjrzeć się jakie są dokładnie objawy i dostosować leki do typowych objawów:

-jeśli jest kaszel suchy- zastosować syrop na kaszel suchy hamujący odruch kaszlu, np. Supremin, syrop Islandzki
- jeśli jest kaszel mokry zastosować leki rozrzedzające wydzielinę lub wykrztuśne tj. Mucosolvan, Sal Ems factitium
- jeśli jest problem z zatokami- bezpieczny będzie Sinupret- tabletki ziołowe, które rozrzedzają wydzielinę, inhalacje z dodatkiem roztworu chlorku sodu w stężeniu hipertonicznym np. Nebu-dose hipertonic, płukanie zatok za pomocą środków takich jak: Irigasin, Fixsin.
- jeśli jest uczucie zatkanego nosa, to w Pana przypadku NIE POWINNO się stosować kropli do nosa zawierających ksylometazolinę np. Sudafed, Otrivin lub oksymetazolinę np. Nasivin, Acatar . Leki te mogą powodować wzrost ciśnienia krwi. O ich ewentualnym przyjmowaniu powinien zdecydować lekarz, który zna Pana historie choroby.

Dodatkowo może Pan się wspomagać preparatami zawierającymi witaminę C i rutynę np. Rutinoscorbin i Cerutin.

Poniżej załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/naturalne-sposoby-na-przeziebienie
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/przeziebienie
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac