MaRek
około 11 miesięcy temu, Katowice

Czy Ebilfumin osłabia koronawirusa? Czy jest sens jego stosowania?

Ebilfumin czy osłabia koronowirusa. Sens jego stosowania

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Pacjentka (anonim, 5.184.102.)
około 3 miesięcy temu

Oczywiście że pomaga. Sama miałam covid i 3 dni nie mogłam zbic gorączki, a jak wzięłam to, to od razu zaczęłam zdrowieć

W przypadku stwierdzenia u pacjenta zarażenia koronawirusem, osoba taka kierowana jest zwykle kierowana na leczenie szpitalne. To tam lekarz chorób zakaźnych ordynuje odpowiednie leczenie, które w danym przypadku może być dla pacjenta pomocne - głównie objawowe, np. znoszące gorączkę.

Pacjent przechodzący infekcję w sposób łagodny, w świetle nowych wytycznych, może pozostać w domu, jednak sposób jego leczenia również jest określany przez lekarza.

Ebilfumin jest lekiem z przepisu lekarza, co oznacza, że może być przyjmowany tylko na jego zlecenie, na chwilę obecną podczas infekcji wirusem grypy. Lek ten nie może być przyjmowany przez pacjenta "na własną rękę", profilaktycznie. Nie podnosi on odporności, nie zmniejsza ryzyka zakażenia koronawirusem, nie osłabia go, więc nie ma najmniejszego sensu stosowanie go w tym celu.

Oseltamiwir - substancja czynna leku Ebilfumin, póki co nie ma oficjalnych wskazań do stosowania podczas zakażenia koronawirusem, choć lek ten podlega badaniom. Jeśli w trakcie choroby lekarz uzna jego stosowanie za zasadne w konkretnym indywidualnym przypadku, należy się temu podporządkować, lecz na chwilę obecną pacjenci nie powinni samodzielnie wdrażać leczenia.

Ebilfumin nadal pozostaje lekiem działającym w szczególności na wirusa grypy, blokując niektóre enzymy zwane neuramidazami, znajdujące się na jego powierzchni. Po ich zablokowaniu wirus nie może się rozprzestrzeniać.

Więcej na temat leków na koronawirusa znajdzie Pan w poniższym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/blog/koronawirus-kiedy-bedzie-lek-i-szczepionka

Załączam także inne materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/blog/pandemia-koronawirusa-jak-spowolnic-rozprzestrzenianie-sie-sars-cov-2
- https://www.gdziepolek.pl/blog/wiecej-lekow-zagrozonych-brakiem-dostepnosci-z-powodu-koronawirusa
- https://www.gdziepolek.pl/blog/ustawa-koronawirusowa-co-oznacza-dla-polakow
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/koronawirus-jak-nie-zachorowac