grzegorz (anonim, 81.190.224.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Jak długo można brać Pramolan? Jak długo działa skutecznie? Czy uzależnia? Czy odstawienie może wykazywać jakieś objawy uzależnienia?

Jak długo można brać Pramolan, jak długo działa skutecznie, czy uzależnia ? Leczę się nim klika lat i chciałbym go zamienić na inny lek. Czy odstawienie może wykazywać jakieś objawy uzależnienia ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zalecany średni okres leczenia preparatem Pramolan wynosi 1-2 miesiące, jednak z uwagi na fakt, iż jest to preparat wydawany z przepisu lekarza, to specjalista decyduje, jak długo można stosować lek i czy wykazuje on właściwą skuteczność w znoszeniu objawów u danego pacjenta.

Producent nie podaje informacji odnośnie uzależnienia podczas jego stosowania, jednak wyraźnie zaznacza, iż odstawianie leku powinno odbywać się stopniowo poprzez powolne zmniejszanie dawki, szczególnie wówczas, gdy środek jest stosowany przez długi czas w dużych dawkach, gdyż może to spowodować wystąpienie objawów odstawiennych, takich jak: niepokój, pocenie się, nudności, wymioty, zaburzenia snu.

Jeśli ma Pani jakiekolwiek obawy lub czuje, że lek nie działa wystarczająco dobrze, proszę porozmawiać o tym szczerze z lekarzem. Na pewno zaproponuje on Pani właściwe rozwiązanie.

Przesyłam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/depresja